LinkedIn má už 722 milionů uživatelů

LinkedIn Stories

Vzhledem k tomu, že uprostřed pandemie hledá práci více lidí, není žádným překvapením, že LinkedIn zaznamenal zvýšené využití, přičemž mateřská společnost Microsoft ohlásila, že profesionální sociální síť zaznamenala „rekordní úroveň zapojení“ – až 31% – v posledním čtvrtletí.

Zjištění jsou uvedena ve zprávě FY21 Q1 společnosti Microsoft v níž jsou popsány klíčové nejdůležitější výsledky v daném období. Jak je zde vidět, výnosy LinkedIn také rostou, a to až o 16%, což je způsobeno hlavně zvýšenými výdaji na reklamu.

Podle společnosti Microsoft:
„Poptávka inzerentů na LinkedInu se vrátila na téměř pre-COVID úroveň, meziročně až o 40%, protože obchodníci používají naše nástroje ke spojení s profesionály připravenými k podnikání. A organizace nadále využívají kombinaci LinkedIn Sales Navigator a Dynamics 365 k zajištění kontextu pro prodejce, který potřebují k prodeji na dálku. “

Stojí za zmínku, že v červenci LinkedIn snížil o 6% svou globální pracovní sílu, t.j. přibližně o 960 pozic, ve svých organizacích globálního prodeje a získávání talentů kvůli poklesu aktivity kvůli COVID-19. LinkedIn v té době vysvětlil, že s menším počtem společností schopných najmout se stejným objemem, jaký měli v minulosti, poptávka prostě nestačila k udržení pravidelného provozu v tomto segmentu.

Tento krok byl primárně zaměřen na Talent Solutions z důvodu zpomalení přijímání zaměstnanců, takže LinkedIn mohl v tomto ohledu učinit správné rozhodnutí při snižování zátěže zaměstnanců. Tato čísla však naznačují, že to mohlo nadhodnocovat dopad na prodej reklam, přičemž více podniků hledá nové způsoby, jak udržet prodej během pandemie.

Kromě toho společnost Microsoft také uvedla, že LinkedIn má nyní až 722 milionů členů po celém světě, oproti 675 milionům, které vykázal v lednu tohoto roku.

Jako vždy stojí za to objasnit, že „uživatelé“ a „aktivní uživatelé“ nejsou totéž – LinkedIn nesdílí měsíční ani denní počet aktivních uživatelů, což ztěžuje odhad skutečného využití aplikace. Musíme vzít na vědomí, že Microsoft vidí na LinkedInu „rekordní úroveň zapojení“ – ale co to znamená přesně, to nevíme.

Předchozí odhady naznačují, že aktivní uživatelská základna LinkedIn je obecně přibližně polovina z celkového počtu uživatelů, což by ji dalo na zhruba 361 milionů MAU (monthly active users). Pro srovnání společnost Twitter uvedla, že má přibližně 330 milionů MAU, než přešla na nový stav mDAU (monetizable daily active users) počátkem loňského roku.

Microsoft konstatuje, že v uvedeném období zahájil LinkedIn svůj nový redesign a přidal Stories pro (téměř) všechny uživatele.

Znovu, žádné informace o využití příběhů ani o tom, jak populární byla nová funkce. LinkedIn využil svého času na rozšíření zavedení této funkce, přičemž brazilským uživatelům Stories nabídl v červnu, měsíce před rozšířeným spuštěním v září. To by mohlo naznačovat, že tato funkce nezískala na trzích raných testů významnou trakci – ale znovu, možná to bylo jen rozšířené testování, aby bylo zajištěno, že je vše na svém místě.

Nevíme, protože nemáme žádné informace o využití, ale doufejme, že LinkedIn bude brzy sdílet více informací o využití příběhů a trendech. Kromě toho Microsoft také poznamenává, že LinkedIn Learning také zaznamenal v roce 2020 velký nárůst využití.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment