Tato platforma sociálních médií vám dává možnost, aby vaše příspěvky byly neodstranitelné

Minds social media platform

Alternativní platforma sociálních médií Minds nyní umožňuje uživatelům trvale ukládat jejich obsah na platformu Arweave, což zajišťuje, že jej nikdo po zveřejnění nemůže nikdy smazat.

Uživatelé Minds se mohou rozhodnout publikovat svůj obsah na „permaweb“ bez nutnosti platby nebo dalšího nastavení. Po několika minutách lze obsah zobrazit v průzkumníku bloků Arweave a očekává se, že tam zůstane navždy – „nebo alespoň tak dlouho, dokud bude Arweave existovat”, řekl generální ředitel společnosti Minds Bill Ottman.

Jedná se o první významnou integraci blockchainu – nebo „blockweave“ v terminologii Arweave – do obsahové infrastruktury společnosti. Zatímco Minds má token založený na Ethereum používaný k odměnám a placení za služby společnosti, samotná platforma sociálních médií byla zcela založena na tradičních webových serverech.

K uvedení nové funkce Ottman zveřejnil obrázek a citát George Orwella, který říká: „Minulost byla vymazána, vymazání bylo zapomenuto, lež se stala pravdou.“

Myšlenka trvalého ukládání obsahu není v prostoru kryptoměn úplně nová. Systémy jako Hive automaticky ukládají všechny příspěvky do blockchainu, ale Ottman věří, že to není ideální výsledek. “Je to všechno o poskytnutí volitelnosti uživatelům,” řekl.

Ne každý může chtít uchovat svou historii sociálních médií navždy. Evropská regulace ochrany osobních údajů jde tak daleko, že stanoví „právo být zapomenut“ online platformami, aby uživatelé mohli odstranit všechny stopy své předchozí činnosti, pokud se tak rozhodnou.
Používání blockchainu pro ukládání obsahu také přináší výhodu odolnější infrastruktury. “Pokud S3 selže, můžeme jej použít jako zálohu,” dodal.

Nejviditelnějším případem použití takové funkce je odpor vůči cenzuře. Obsah, který nelze po publikování odstranit nebo upravit, by také mělo být extrémně obtížné cenzurovat. Ottman pevně věří v myšlenku, že informace by neměly být potlačovány.

Ottman věří, že neměnné úložiště dat bude běžnější. “Je to nevyhnutelný vývoj technologie. Věci se stávají trvalejšími, transparentnějšími,“ řekl.

Ukládání dat do neměnné knihy by mohlo odstranit mnoho mechanismů kontroly, které umožňují cenzuru, ale ne všechny. Uzly Arweave vynucují určitou míru moderování obsahu, než se rozhodnou jej zahrnout.

Zdroj: cointelegraph.com

Related posts

Leave a Comment