LinkedIn má už 900 milionů členů

LinkedIn users members

Podle nejnovějších údajů mateřské společnosti Microsoft LinkedIn v posledním čtvrtletí opět zaznamenal „rekordní úrovně“ zapojení do aplikací, přičemž platforma hlásí 18% nárůst celkových uživatelských relací.

Tržby LinkedInu se v daném období také zvýšily o 10 %, což je dáno především růstem náborového prvku Talent Solutions. LinkedIn však varoval, že toto pravděpodobně v roce 2023 klesne kvůli širšímu zpomalení náboru, zejména v technologickém sektoru, odkud pochází mnoho pracovních nabídek na LinkedInu.

LinkedIn uvedl: „Znovu jsme viděli rekordní zapojení našich více než 900 milionů členů. Každou sekundu se přihlásí tři členové. Více než osmdesát procent těchto členů je mimo Spojené státy.”

Ano, LinkedIn se blíží miliardě členů – i když jako vždy je důležité poznamenat, že „členové“ a „uživatelé“ nejsou totéž.

Kolik uživatelů má LinkedIn? To se nedá říct, protože skutečná data má pouze LinkedIn, ale některé zprávy naznačovaly, že LinkedIn má kolem 310 milionů aktivních uživatelů měsíčně.

Může to být i více, zejména s ohledem na pokračující nárůst zapojení, ale opět je to všechno jen spekulace, protože nemáme skutečné údaje o zapojení od LinkedInu.

V každém případě je v tomto ohledu důležité oddělit „členy“ a „uživatele“. Stojí také za zmínku, že LinkedIn nadále zahrnuje čínské členy do těchto čísel, ale LinkedIn již není v Číně k dispozici od října 2021.

Ale i když nemáme podrobné informace o používání, LinkedIn poskytl několik konkrétnějších poznámek k trendům zapojení v poslední době:

  • Členové LinkedIn si v roce 2022 meziročně prohlédli o 22 % více aktualizací zdrojů
  • Členové LinkedIn vedli o 25 % více veřejných konverzací na LinkedIn meziročně
  • Tvorba newsletterů se meziročně zvýšila 10X

 

To jsou některé z prvků, které opět přispěly k rekordním úrovním zapojení. Takže i když LinkedIn zaznamenává větší zapojení a máme zde k tomu nějaké konkrétnější poznámky, vždy nabízí „rekordní úrovně“ uživatelské interakce, takže to nemusí být tak velký problém, jak se zdá.

Nebo možná je. 22% nárůst zapojení zdrojů je významný a s ohledem na to by se váš marketingový plán na rok 2023 měl více zaměřovat na LinkedIn. Platforma opět upozorňuje, že bude ovlivněna hospodářským poklesem, který by mohl snížit některé z těchto statistik, ale čísla ukazují, že LinkedIn se stává stále populárnějším místem pro lidi, kde mohou komunikovat o odborných tématech a vytvářet zapojení a expozici pro ně samotné a jejich firmy.

Za zmínku také stojí, že jak stále více lidí uvažuje o probíhajících změnách na „Twitteru 2.0“, mohlo by se stát, že ještě více profesionálních diskusí nakonec migruje na LinkedIn, což v aplikaci představuje ještě více příležitostí.

Čísla v tomto kontextu rozhodně stojí za zmínku, i když „rekordní úrovně“ jsou poněkud rozmělněné opakováním.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment