LinkedIn objevil metrickou chybu ovlivňující více než 400 000 inzerentů

LinkedIn Ad Metric Error

LinkedIn ohlásil významnou chybu v přehledu reklam, což způsobilo, že mnoho inzerentů na LinkedIn své kampaně za poslední dva roky přeplatilo.

Jak vysvětluje LinkedIn:

„V srpnu náš technický tým objevil a následně opravil dva problémy s měřením v našich reklamních produktech, které mohly nadhodnocovat některé metriky kampaní se sponzorovaným obsahem pro zobrazení a shlédnutí videa.“

Chyba se údajně týká kampaní, které běžely na zařízeních iOS, a byly spuštěny, když uživatelé otáčeli telefony a sledovali videa. Když k tomu došlo, systém LinkedIn je započítal jako další zhlédnutí videa, která byla poté uvedena v metrikách kampaně.

„Tyto problémy potenciálně ovlivnily více než 418 000 zákazníků za období dvou a více let. Více než 90% zákazníků zaznamenalo dopad za méně než 25 USD a v současné době pracujeme se všemi zákazníky, kteří byli ovlivněni, abychom jim poskytli plný kredit na jejich účty.“

Rozsah, pokud jde o poplatky, tedy není významný, ale vzhledem k počtu dotčených inzerentů je rozsah poměrně velký, což by mohlo vést k tomu, že LinkedIn vydá spravedlivé množství reklamních kreditů. Předpokládali byste také, že inzerenti by vzhledem k povaze chyby měli být schopni požádat o vrácení peněz, nikoli o kredit. LinkedIn kontaktuje mnoho inzerentů přímo, aby jim s tímto problémem poradil.

Do budoucna LinkedIn říká, že spolupracuje s Media Rating Council (MRC) na provádění auditu svých metrik, zatímco také spolupracuje s Moat na zlepšování svých systémů pro měření videa.

Pro společnost je to trapná chyba a jakékoli takové uklouznutí má potenciál podkopat důvěru inzerenta. Platforma však dělá, co může, aby chybu napravila a zajistila, že vylepší své procesy směrem kupředu.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment