Instagram přidává novou možnost, která umožňuje odhlásit se z používání dat třetích stran pro cílení reklam

Instagram Data From Partners

Instagram přidal nové nastavení, které uživatelům umožní zvolit si, zda na ně bude možné v aplikaci cílit pomocí personalizovanějších reklam, a to pomocí využití doplňkových údajů získaných od platforem a poskytovatelů třetích stran.

Jak můžeme vidět, nové nastavení „Data od partnerů“ umožní uživatelům odhlásit se z používání dat získaných od partnerů, aby na ně mohli cílit personalizovanějšími reklamami. Začátkem letošního roku přidal Facebook podobné nastavení pro všechny uživatele širším spuštěním nástrojů „Aktivita mimo Facebook“.

Jak je vysvětleno v popisu, Instagram, stejně jako Facebook v širším smyslu, využívá údaje z jiných aplikací a webů, aby lépe přizpůsobil zážitek z reklamy pro každého uživatele. Facebook sleduje tyto další datové body pomocí SDK Facebooku a dalších nástrojů, které poté poskytují zpětné informace o akcích uživatelů mimo platformu.

Je pravděpodobné, že tyto poznatky budou v budoucnu stále cennější – jak se Instagram posouvá dále do eCommerce, schopnost využívat data mimo platformu a údaje o transakcích se stanou klíčovým způsobem, jak maximalizovat retargeting a generovat přímé prodeje prostřednictvím aplikace.

Můžete si představit, že to také uvidí mnohem více firem, které se přihlásí k pokročilému sledování zákazníků, což zase uvidí více lidí, kteří kladou otázky o tom, jak se cílí na aktivity mimo platformu. To je důvod, proč se Facebook snaží překonat křivku a nabídnout uživatelům nové způsoby, jak se odhlásit z takového sledování a používání, pokud budou uživatelé nespokojeni s cílením reklam v aplikaci.

Aby bylo zajištěno, že toto nastavení znají všichni uživatelé, Instagram brzy odešle v aplikaci oznámení a vyzve lidi, aby zkontrolovali nastavení reklam. Pokud uživatel připojil svůj účet na Facebooku, nové nastavení bude také respektovat možnosti jeho předvoleb reklamy na Facebooku.

Jak již bylo uvedeno, vzhledem k očekávanému nárůstu eCommerce prostřednictvím Instagramu to dává velký smysl a Instagram nyní může snížit počet uživatelů, kteří toto nastavení skutečně vypnou, což jim umožní poskytovat rozšířené možnosti retargetingu pro více podniků.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment