Měli by obchodníci uvažovat o potenciálu sociální aplikace Clubhouse?

Clubhouse social audio app

Clubhouse je nová sociální aplikace, která rozvířila vody mezi influencery a řada tweetů z Clubhouse konverzací vyvolává FOMO. Tato aplikace byla oceněna za svou jednoduchost a schopnost usnadnit diskusi a tvořit skutečnou komunitu. Otázka pro digitální marketingové pracovníky ale zní: „měla by být tato platforma na našem radaru?“

Existuje v mnoha místnostech aplikace Clubhouse marketingový potenciál?

Odpověď na to do značné míry závisí na vašem podnikání a na tom, čeho chcete dosáhnout, ale pro představu, zde je přehled podrobností o aplikaci Clubhouse, jak to funguje a jaký může být potenciál pro vaše podnikání.

Co je Clubhouse?

Clubhouse je sociální aplikace pouze pro zvuk, která lidem umožňuje hostovat chatovací místnosti, ke kterým se mohou připojit všichni uživatelé.

Můžete poslouchat nebo se můžete nechat zavolat jako účastník chatu, ale hlavní předpoklad je, že se jedná o virtuální klubovnu, přičemž každá diskuse se odehrává v jiné místnosti uvedeného domu.

Procházíte diskuse probíhající v každé místnosti, kde můžete také vidět, kdo další se každé účastní, a skákat a odcházet z chatů ve vztahu k vašim zájmům.

Je to poměrně jednoduchá, ale poutavá premisa a Clubhouse významně těží z velkého rozruchu kolem aplikace, který vyústil v to, že do roomů Clubhouse naskočily různé hvězdy a slavné osobnosti a okamžitě přitahovaly velké davy.

Největší z nich byl zakladatel Tesly Elon Musk, jehož nedávný výskyt na Clubhouse prolomil limit 5 000 osob pro místnost, a bylo vidět uživatele, jak vytvářejí sekundární poslechové místnosti a živé přenosy na jiných platformách, aby sledovali konverzaci. Clubhouse také hostil živé čtení muzikálu The Lion King. Dokonce i CEO Facebooku Mark Zuckerberg se nedávno připojil ke Clubhouse, bezpochyby aby si dělal poznámky pro blížící se kopii od Facebooku.

Jak humbuk rostl, rostlo i publikum aplikace, přičemž v prosinci se počet uživatelů zvýšil ze 600 000 aktivních na 2 miliony o něco málo později.

Důležitým prvkem, který je také třeba poznamenat, je, že aplikace Clubhouse ještě není ve skutečnosti otevřená pro veřejnost.

Aplikace je aktuálně pouze pro zvané a každý nový uživatel může přidělit vybraný počet pozvánek komukoli, koho si zvolí. To pomohlo dále posílit humbuk kolem aplikace, přičemž ti, kteří mají přístup, vyvolali více FOMO, protože sdíleli poznámky o mnoha konverzacích a diskusích, které se odehrávají za touto exkluzivní zdí. Díky tomu si Clubhouse vytvořil dojem exkluzivity – někteří lidé dokonce prodávají pozvánky do aplikace na eBay až za 125 dolarů.

Clubhouse také aktuálně nemá aplikaci pro Android, ta je ve vývoji.

Vzhledem k rychlému růstu aplikace i přes tato omezení je vidět, proč investoři Clubhouse pečlivě sledují. Aplikace nedávno zahájila nové kolo financování v hodnotě 1 miliardy dolarů.

Zdroj: socialmediatoday.com

Obrázek: yourstory.com

Related posts

Leave a Comment