Meta již nebude vyžadovat, aby si uživatelé VR připojili profil na Facebooku

Meta Accounts and Meta Horizon Profiles for VR

Společnost Meta oznámila, že od příštího měsíce již uživatelé Meta VR nebudou muset mít účet na Facebooku, aby si mohli vytvořit profil VR, což bylo doposud podmínkou připojení VR.

Tento krok oddělí metaverse tlak společnosti Meta od jejího tradičního podnikání v oblasti sociálních médií, což by společnosti Meta mohlo pomoci přidat určitý odstup od její značky na Facebooku – zatímco uživatelé budou stále moci propojit své profily na sociálních sítích a VR, pokud si to přejí.

Jak vysvětlila Meta: „Od srpna 2022, pokud jste se zařízeními Meta VR noví nebo jste již dříve sloučili svůj účet Oculus s účtem na Facebooku, budete si muset vytvořit účet Meta a profil Meta Horizon. Pokud jste se ke svému VR zařízení přihlašovali pomocí svého účtu Oculus, můžete tak činit až do 1. ledna 2023, kdy si budete muset vytvořit Meta účet a Meta Horizon profil, abyste mohli pokračovat v používání zařízení Meta VR.“

Tento proces, slovy Meta, rozvine váš profil Oculus do nového přizpůsobitelného profilu Meta Horizon, který se pak stane způsobem, jakým budete reprezentovat svou sociální přítomnost ve VR. To opět pomůže poskytnout jasné vymezení mezi vaší minulostí na Facebooku a budoucností VR, což by mohl být pro Meta dobrý způsob, jak začít metaverse tlak s čistým – nebo alespoň čistším – štítem.

Protože značka Facebook byla v průběhu let poskvrněna různými případy zneužití dat a jinými kontroverzemi. Facebook je nyní také starší a zastaralejší trh.

Meta skutečně ráda poznamenává, že váš účet Meta není profil na sociálních sítích: „Váš účet Meta vám umožňuje přihlásit se do zařízení VR a prohlížet a spravovat zakoupené aplikace na jednom místě. V budoucnu rozšíříme funkčnost účtu Meta, abyste jej mohli používat k přihlášení do jiných zařízení Meta.“

Jde tedy o nový začátek, zcela nový, moderní formát profilu, který bude propojen s vašimi digitálními avatary a dalšími budoucími zkušenostmi a nástroji, aniž by vaše historie na Facebooku byla spojena s vaší přítomností.

I když, jak bylo uvedeno, stále budete moci propojit svůj účet na Facebooku, pokud budete chtít, což vám pomůže najít přátele v prostoru VR. Nyní také budete moci připojit pouze svůj instagramový účet, což je velmi žádaný doplněk, který opět poskytuje větší kapacitu pro formulování zcela nové digitální přítomnosti, aniž by Facebook byl klíčovým proxy serverem.

Přečtěte si více: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment