Nová aktualizace zásad ochrany osobních údajů WhatsApp čelí odporu v Indii a Evropě

WhatsApp policy update

Zavádění kontroverzních nových zásad ochrany osobních údajů aplikace WhatsApp se ani podruhé nejeví jako lepší, indická vláda vyzvala giganta pro zasílání zpráv, aby změnu stáhl, a německé regulační orgány usilují o celoevropský zákaz aktualizace.

Jak si můžete vzpomenout, v lednu společnost WhatsApp upozornila uživatele na nadcházející změnu v zásadách sdílení dat, kdy by některé informace o interakcích lidí s firmami WhatsApp sdílel s mateřskou společností Facebook, aby poskytly firemním uživatelům více funkcí.

Výzvy vyvolaly zásadní odpor vůči aplikaci, kdy mnoho uživatelů provedlo nesprávnou interpretaci změny, což znamená, že všechny jejich informace o WhatsApp, včetně obsahu vláken jejich soukromých zpráv, budou přímo sdíleny se společností Zuck and Co.

Což nyní není a nikdy tomu tak nebylo – ale tento konkrétní detail se vytratil, protože miliony uživatelů si stáhly alternativní aplikace pro zasílání zpráv, jako je Signal a Telegram, ve snaze vyhnout se změně. To posunulo obě tyto aplikace na první místo v žebříčcích stahování a přinutilo Facebook zahájit PR obřích rozměrů, aby lépe vysvětlil aktualizaci, které zahrnovalo celostránkové novinové reklamy vysvětlující aktualizaci v hlavních indických denících.

Nakonec však Facebook oznámil, že odloží změnu a přehodnotí svůj proces ve snaze uklidnit stále více nespokojenou uživatelskou základnu.

Přečtěte si více zde: socialmediatoday.com

Related posts

One Thought to “Nová aktualizace zásad ochrany osobních údajů WhatsApp čelí odporu v Indii a Evropě”

  1. […] post Nová aktualizace zásad ochrany osobních údajů WhatsApp čelí odporu v Indii a Evropě first appeared on SOCIAL MEDIA NETWORK […]

Leave a Comment