Nová studie ukazuje, že 25 % uživatelů Twitteru vytváří 97 % všech tweetů

Twitter study by Pew Research

Nová studie společnosti Pew Research opět zdůraznila pravidlo ‚dominance mála‘ na sociálních sítích, přičemž čísla ukazují, že přibližně 25 % uživatelů Twitteru v USA vytváří přibližně 97 % všech tweetů.

Jak graf přímo ilustruje, diskuzi na platformě dominuje malá, vysoce aktivní skupina uživatelů Twitteru – což by naznačovalo, že získání správných uživatelů, aby sdíleli zprávy o vaší značce, může mít velký dopad, protože jen zlomek uživatelů Twitteru se aktivně zapojuje a pravidelně zveřejňuje aktualizace.

I když je zajímavé poznamenat si specifika – v dalších podrobnostech Pew poznamenává, že:

„Ačkoli prvních 25 % uživatelů vytvořilo drtivou většinu tweetů během sledovaného období, původní tweety tvořily pouze 14 % jejich příspěvků. Naproti tomu zhruba 80 % tweetů z této skupiny jsou buď přímé retweety (49 %), nebo odpovědi na jiné tweety (33 %). Odpovědi a retweety podobně tvoří většinu příspěvků i od méně aktivních tweeterů.“

Takže 82 % tweetů od všech uživatelů jsou odpovědi a retweety, nikoli původní příspěvky, přičemž dominantním prvkem jsou retweety. To by mohlo naznačovat, že ve sféře Twitteru se neobjevuje mnoho originálních myšlenek, navzdory množství sdílených tweetů, ale také to ukazuje, jak se platforma používá k zesílení určitých prvků prostřednictvím opětovného sdílení.

Což je docela ohromující, opravdu. 50 % všech tweetů, na základě těchto statistik, jsou retweety – což dává smysl, protože by to také zahrnovalo lidi, kteří k těmto retweetům přidávají své vlastní komentáře (Pew zde nespecifikuje použití Quote Tweets). Může to ale také naznačovat, že Twitter není úlem nápadů a diskuzí, jak by se mohlo zdát, s málo uživateli, kteří vůbec něco sdílí, a když už, tak je to hodně spojeno s předchozími tweety, a ne zcela originálními myšlenkami.

Data ve skutečnosti podtrhují význam sdílení zpráv a diskusí v aplikaci, na rozdíl od přímé interakce, která by mohla naznačovat vliv platformy v tomto ohledu při podněcování většího zapojení do obsahu zpráv.

Přečtěte si více na: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment