Objem hovorů přes Viber vzrostl na čtyřnásobek

Viber Rakuten SMNN

Rakuten Viber navýšila svoji kapacitu pro klíčové služby a vytvořila několik iniciativ s cílem posílit soudržnost lidí a udržet jejich psychickou pohodu v době globální pandemie COVID-19. Výsledkem těchto aktivit je nárůst využívání služeb komunikační platformy po celém světě.

V posledních týdnech zaznamenala aplikace Viber nárůst aktivity uživatelů v rámci celé platformy. Nejpopulárnějšími nástroji jsou v současné době komunikační možnosti, které aplikace nabízí – hlavně skupinové zprávy a hovory. Skupinových zpráv bylo v porovnání s posledním týdnem v lednu posláno o 134 % více. Počet přijatých skupinových hovorů se u průměrného uživatele navýšil v posledních dvou týdnech o 370 %. Průměrná angažovanost v komunitách vzrostla o 78 % a to v souvislosti s projekty, jakými je například aktuální zpravodajství deníku Washington Post. Přispívají k tomu také další iniciativy, které vznikly s cílem šířit užitečné informace mezi uživateli Viber v době, kdy jsou osobní kontakty omezené na minimum.

Od vypuknutí pandemie COVID-19 došlo k:

  • Navýšení počtu denních aktivních uživatelů Viber o 18 % v průběhu března;
  • Počet nových uživatelů, kteří se do aplikace registrují každý den je vyšší o 25 %;
  • Hovory přes aplikaci jsou delší – délka hovorů se protáhla o 35 %;
  • Lidé také posílají o 75 % více videí.

“V této složité době děláme vše pro to, abychom pomohli učitelům a studentům, kolegům, partnerům, přátelům a rodinám zůstat v nepřetržitém kontaktu. Naši uživatelé na nás spoléhají a my budeme nadále vylepšovat jejich možnosti, jak komunikovat svobodně a bezpečně,” řekl Djamel Agaoua, CEO Rakuten Viber.

Novinky týkající se aplikace zahrnují:

  1. Navýšení počtu účastníků skupinových hovorů z pěti osob na dvacet osob;
  2. Rozeslání zprávy o důležitosti naslouchat zdravotním doporučením několika milionům uživatelů Viber ve 22 jazycích;
  3. Spuštění chatbota společně s WHO s cílem oddělit fakta o koronaviru od dezinformací. Viber také se stejným cílem spolupracuje s Unicef U-Reports na dodávání novinek a informací v reálném čase v několika jazycích;
  4. Vytvoření oficiálních komunit pro šíření oficiálních informací o COVID-19 spolu s relevantními institucemi ve 12 zemích. Uživatelé tak mohou dostávat oficiální a důvěryhodné informace o pandemii a relevantních opatřeních; 5. Spuštění nové “zůstaňte doma” samolepkové kampaně s cílem zabavit uživatele I v této složité době.

 

Related posts

Leave a Comment