Instagram zvažuje možnost přidat více než jednoho hosta do živého vysílání

Instagram live

Uprostřed pandemie COVID-19 probíhá renesance live streamování, kdy lidé hledají náhradu svých sociálních interakcí, jak nejlépe umí, a streamování v reálném čase poskytuje nejbližší alternativu.

Například aplikace pro videochat Zoom zaznamenala velký nárůst využití, zatímco aplikace pro videohovory s více účastníky Houseparty je také na vzestupu. Instagram to také uznal, rychle zavedl funkci, která uživatelům umožňuje sdílet své uložené, oblíbené a doporučené fotografie nebo videa v aplikaci až se šesti lidmi najednou prostřednictvím videochatu.

A teď se Instagram možná chystá udělat další krok, aby uspokojil zvýšenou poptávku. Nedávno přes Instagram Stories, šéf Instagramu Adam Mosseri poznamenal, že uvažují o přidání možnosti dalších osob v Instagram Live.

Jak vysvětlil Mosseri:
“Právě teď můžete být “live” najednou pouze s jednou jinou osobou, zkoumáme, jestli bychom to mohli rozšířit, ale není jasné, že to je nejnaléhavější věc, kterou můžeme přidat k “Live”, nebo jen zvýšit stabilitu, přidávat další funkce, zpřístupnit na webu atd. “

Přidání Instagramu Live na web by také bylo užitečné, kdy poskytnutí více účastnických datových proudů v Instagramu Live by mohlo být velkým přínosem, pokud by Instagram našel schůdnou možnost.

A to je velký problém „pokud“ – problém s přidáváním více účastnických datových toků spočívá v tom, že je to drahé, a to jak z hlediska rychlosti přenosu videa, tak z hlediska zatížení daty, což zvyšuje poptávku po systémech hostující aplikace. Multi-streamingová aplikace Blab to zkusila, což nakonec vedlo k jejímu zastavení – pokud se chystáte umožnit skupinám lidí streamovat video, v reálném čase, v jednom proudu, back-end proces může být nákladný, zejména pokud zpřístupňujete tento jediný stream k prohlížení širšímu publiku než jen těm, kteří se na videu podílejí.

Videochat je poněkud odlišný v tom, že stream je omezen na menší publikum – je to vnější kapacita sledování, která přidává významnou složitost a náklady. To je pravděpodobně důvod, proč Facebook odstranil možnost live-stream s hosty prostřednictvím Facebook Live koncem minulého roku. Při oznámení této změny Facebook poznamenal, že:

“Zavázali jsme se vytvořit na Facebooku opravdu sociální zážitek z videa a neustále vyhodnocujeme sadu funkcí, které komunitě nabízíme. Je důležité, abychom upřednostňovali a zaměřovali se na zkušenosti, které pro komunitu přinášejí největší hodnotu.”

Pokud se tak stane, dokážete si představit, že by to bylo populární a nabídlo by to nový způsob, jak se zapojit do streamů. Ale budeme muset počkat a uvidíme, jestli Instagram udělá tento krok.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment