Pinterest vyrostl na 478 milionů uživatelů

Pinterest MAU

Pinterest sdílí svou nejnovější aktualizaci výkonu a ukazuje stálý nárůst uživatelů i výnosů, protože platforma pokračuje ve svém úsilí o maximalizaci obchodních příležitostí ve více regionech.

Za prvé, na uživatelích – Pinterest je nyní až na 478 milionech aktivních uživatelů měsíčně, což je meziroční nárůst o 30%.

Což je dobrý výsledek, ale jak vidíte na obrázku nahoře, dynamika růstu platformy se zpomalila oproti tomu, co bylo vidět po celý rok 2020.

V některých ohledech se to dá očekávat. Pinterest těží z významného nárůstu e-commerce, protože nahradil pravidelné návštěvy nákupních středisek a poskytl spojení s širokou škálou řemeslného zboží přizpůsobeného zájmům uživatelů. Po opětovném otevření fyzických obchodů se zdá pravděpodobné, že Pinterest ztratí alespoň část této dynamiky, ale meziroční růst o 30% je stále významný.

I tak je 478 milionů MAU obrovské číslo. Díky tomu je využití Pinterestu vyšší než Twitter, LinkedIn a Reddit, což pravděpodobně překonávají pouze TikTok a Facebook / Instagram (ačkoli přímé srovnání je obtížné vzhledem k tomu, že každá platforma nyní vykazuje různá data o využití).

Pinterest stále není sítí sociálních médií, jak již opakovaně uvedl, skutečným zaměřením aplikace je nyní objevování produktů. A toto zaměření by se mělo v ideálním případě promítnout do jeho průměrných statistik výnosů na uživatele.

Pinterest ARPU

Jak můžete vidět, statistiky ARPU společnosti Pinterest v roce 2020 dále rostly, a to až o 34% meziročně. Stále má způsob, jak maximalizovat své mezinárodní publikum, ale čísla ukazují, že platforma se zlepšuje a má velký prostor pro expanzi, protože se větví do nových regionů díky pokročilejším produktovým shodám a nákupním možnostem.

Pinterest konstatuje, že její mezinárodní obchod „během prvního čtvrtletí velmi rychle rostl a poprvé představoval téměř 20% celkových příjmů“. Pinterest v tomto období spustil reklamy v Brazílii a letos plánuje expanzi do dalších latinskoamerických zemí.

Pokud jde o celkové příjmy, Pinterest vykázal meziroční nárůst o 78% na 485 milionů USD, do značné míry způsobený „zvýšenou poptávkou od středně velkých a malých inzerentů“, jakož i expanzí na mezinárodní trhy.

To je silný výsledek, který podtrhuje pokračující vývoj Pinterestu jako klíčové nákupní platformy.

Pinterest ve skutečnosti říká, že počet Pinnerů, kteří se zabývají nákupními plochami na platformě, vzrostl o více než 200% za 12 měsíců končících 31. března 2021, zatímco na konci prvního čtvrtletí se vyhledávání produktů meziročně zvýšilo více než 20krát.

Opět to do značné míry odráží širší posun v e-commerce, ale Pinterest říká, že časná data z USA, která se pomalu vynořují z pandemie, byla pozitivní pro její pokračující expanzi.

Toto je další fáze vývoje Pinterestu do plnohodnotné platformy pro e-commerce objevování. V tomto ohledu je již na dobré cestě, ale vylepšené integrované nákupní zážitky tento proces dále vylepší, zatímco Pinterest pracuje také na zjednodušení svých procesů pro obchodníky, aby lidem co nejvíce usnadnil nahrávání katalogů produktů a převést jejich výpisy na piny produktů, což může usnadnit nákupy in-stream.

V této souvislosti Pinterest minulý týden rozšířil své partnerství se Shopify do 27 nových zemí.

Toto rozšíření ukazuje na ještě více příležitostí pro platformu, která by díky čistému rozsahu měla být schopna udržet si dynamiku růstu, i když v důsledku pandemie dojde ke zpomalení aktivity elektronického obchodování.

Což, stojí za zmínku, ještě neskončilo a mohlo by to na nějakou dobu mít v mnoha regionech významné dopady na nákupní aktivity.

Celkově je to silný výsledek pro platformu, která se stále cítí jako podceňovaný zdroj a přehlížená příležitost mnoha obchodníků na sociálních médiích.

Pinterest revenue

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

One Thought to “Pinterest vyrostl na 478 milionů uživatelů”

  1. […] tak či onak, zdá se, že Pinterest se alespoň pokusí zjistit, zda může tento přístup fungovat, protože hledá nové způsoby, […]

Leave a Comment