Přichází vlastní LinkedIn video

LinkedIn video

Chcete více zobrazení z LinkedIn? Na LinkedIn si uživatelé již pár měsíců mohou začít nahrávat vlastní videa a nemusí vkládat videa z YouTube nebo z Vimeo. Engagement u vlastních LinkedIn videí je výrazně lepší než u vloženého videa. Pojďme se podívat, jak nová funkce LinkedIn vypadá. V tomto článku zjistíte, jak nahrát a sdílet video přímo na LinkedIn prostřednictvím mobilní aplikace.

Jedno malé ALE…

LinkedIn aplikace nyní umožňuje také nahrávání a sdílení originálního videa. Já říkám konečně! Nicméně jedna podstatná věc hned na začátek tohoto článku: LinkedIn video není zatím pro každého jednotlivce a ani ne pro stránky společnosti na LinkedIn. Nevím, zda bude tato funkce k dispozici pro stránky společností, v současné době je k dispozici pouze pro osobní profily. Byla by to ale nesmírná škoda.

V tuto chvíli nelze ještě ani využívat službu LinkedIn videa pro živé streamování. Můžete však nahrávat video uložené přímo v mobilním zařízení. Tato funkce je k dispozici pouze v mobilním zařízení, takže si stáhněte aplikaci nebo aktualizujte svou aplikaci v Apple Storu nebo Google Play, abyste se ujistili, že máte nejnovější verzi s touto novou funkcí. Pokud ještě nemáte funkci videa, buďte jednoduše trpěliví.

Technické požadavky na LinkedIn video

LinkedIn videoLinkedIn podporuje formáty: ASF, AVI, FLV, MPEG-1, MPEG-4, MKV, QuickTime, WebM.

Aktualizace 03/2018: Osobně mám problém při nahrávání videa v jiném formátu než MPEG4

Jaké jsou technické požadavky na soubor LinkedIn videa?

• Maximální velikost souboru: 5 GB.

• Minimální velikost souboru: 75 KB.

• Maximální trvání videa: 10 minut.

• Minimální trvání videa: 3 sekundy.

• Rozsah rozlišení: 256×144 do 4096×2304.

• Poměr stran videa: 1:2,4–2,4:1.

• Snímková frekvence: 10fps–60 fps.

• Přenosová rychlost: 192 kbps–30 Mbps.

Při uploadu videa si musí uživatelé iOS pouze dávat pozor, aby po dobu nahrávání setrvali v aplikaci LinkedIn. Pokud je aplikace v pozadí, nemůže řádně dojít k nahrání vašeho videa. Jakmile je video nahráno a začne pracovat, můžete použít jiné aplikace. Měli byste obdržet oznámení v momentě, kdy bude vaše video připraveno k prohlížení.

Chcete-li sdílet vlastní video přímo na LinkedIn, otevřete aplikaci v mobilním zařízení. V poli sdílení na domovské obrazovce klepněte na ikonu videokamery (nahoře na výřezu).

Na další obrazovce vyberte „již nahrané video“ nebo klikněte na „nahrát video nyní“ (vaše video se automaticky uloží).

K čemu vlastní LinkedIn video používat?

Automatické přehrávání videa přímo v LinkedIn může zvýšit počet zobrazení a engagement vašeho obsahu.

Použijte vlastní video LinkedIn k představení sebe a vaší společnosti a promluvte si o tom, jak můžete vašim posluchačům pomoci. Vytvářejte videa, která odpovídají na nejčastější dotazy ve vašem oboru nebo ve vaší firmě, podávejte instrukce, ukázky nebo propagujte knihu, webový seminář nebo školení. Nezapomeňte přidat i odkaz.

Pamatujte, stejně jako u jakékoli strategie pro sociální média, že chcete, aby váš obsah byl 80% užitečný a 20% propagační.

Jak zvýšit sledovanost a engagement u LinkedIn videa

Přidejte průvodní text (až 700 znaků) do vaší aktualizace a popište své video. (Můžete to udělat před nebo po nahrání videa.) Například uveďte krátkým dobrým příběhem (storytelling), ať zaujmete čtenáře hned popisem videa, nebo napište krátkou aktualizaci, která oživuje obsah vašeho nahraného videa, nebo obsahuje odkaz na váš blog nebo na příspěvek, který jste na LinkedIn napsali. Jděte přímo k věci, s empatií a s profesionáílním zájmem.

Tip: Pokud nechcete v zařízení vytvářet text LinkedIn aktualizace k videu, pošlete si e-mail s textem nebo si napište aktualizaci do aplikace v cloudu, jako Notes, Evernote nebo Dokumenty Google, Nebo Google Keep, kterou používám rád já. Pak jej zkopírujte a vložte na LinkedIn.

Stejně jako u běžných aktualizací: přidáváte odkazy, označujte lidi a organizace (tagujte), pokud o nich mluvíte ve videu nebo o nich píšete v průvodním příspěvku, a přidejte i relevantní hashtag. Jen si buďte vědomi toho, že hashtagy pro českou mutaci prostě nemusí při vyhledávání na LinkedIn fungovat.

Až skončíte, klepněte na tlačítko Zveřejnit, stejně jako na pravidelnou aktualizaci. Jen připomínám, že v telefonu Android můžete při odesílání videa dělat i další věci. V iPhone však musíte zůstat v aplikaci.

Poznámka: Vlastní LinkdIn video se automaticky přehraje na zdi s vypnutým zvukem. čtenáři si budou muset zvuk zapnout, aby video i slyšeli. Stejnou zkušenost máte určitě již z Facebooku.

Jak používat vlastní video LinkedIn pro vaše podnikání

V době publikování tohoto článku, mají pouze konkrétní vydavatelé (publishers) přístup k nahrávání videí přímo na LinkedIn. Funkce se pomalu rozběhne na další vydavatele a influencery. Nakonec to přijde ke všem uživatelům LinkedIn.

Kdy mohu začít používat tuto funkci videa já, pokud ji v aplikaci ještě nevidím?

Určitě doporučuji sledovat vlastní blog LinkedIn, kde se dozvíte i další novinky a aktuality týkajících se funkce LinkedIn videa (blog.linkedin.com).

Většina hlavních sítí sociálních sítí již umožňuje uživatelům sdílet své video (živé nebo předem nahrané) se svými přáteli, fanoušky a následovníky, takže funkce videa určitě na LinkedIn chyběla.

Vzhledem k tomu, že LinkedIn je zejména B2B platforma, většina lidí na této platformě (bez obchodníků) nepatří zrovna ke kreativcům, kteří by ihned začali s touto funkcí vytvářet důvtipná videa. To znamená, že ti lidé, kteří video LinkedIn uchopí za své, získají lepší viditelnost, dosah a výhody, které s ním souvisejí.

Video může výrazně posilovat vaši značku. Pokud dáte čas a úsilí do vytváření profesionálního videa pro LinkedIn, měli byste rozhodně zaznamenat pozitivní výsledky z vašeho úsilí.

Jaromír Průša

Autorem článku je Jaromír Průša, Employee Communication Consultant & Coach

Related posts

One Thought to “Přichází vlastní LinkedIn video”

Leave a Comment