Ruský úřad zařadil americkou firmu Meta na seznam teroristů a extremistů

Meta Rusko teroristická organice

Ruský úřad Rosfinmonitoring, který má na starosti boj proti praní špinavých peněz a proti financování terorismu, zařadil americkou technologickou společnost Meta Platforms na svůj seznam teroristů a extremistů. Informovala o tom dnes ruská zpravodajská agentura Interfax. Meta je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp.

Ruský soud již v březnu označil firmu Meta za extremistickou organizaci a zakázal provoz sociálních sítí Facebook a Instagram v Rusku. Meta se proti verdiktu odvolala, v červnu však soud její odvolání zamítl. Právnička zastupující Metu v březnu u soudu podle agentury Reuters řekla, že firma neprovozuje extremistické aktivity a je proti rusofobii.

Banky podle zákona musejí organizacím a jednotlivcům umístěným na seznam teroristů a extremistů zmrazit finanční prostředky a přestat jim poskytovat služby.

Na seznam se podle agentury Interfax dostala také lidskoprávní organizace Vesna. Petrohradská prokuratura v září požádala soud, aby organizaci prohlásil za extremistickou a zakázal její činnost v Rusku.

Zdroj: allnews.cz

Foto: Shutterstock

Related posts

Leave a Comment