Singapur uvěznil jednoho z tvůrců obsahu OnlyFans

OnlyFans pokuta

Singapur uvěznil a pokutoval jednoho z tvůrců obsahu platformy OnlyFans. Singapurský soud udělil Titusovi Lowovi pokutu v hodnotě 3000 singapurských dolarů (téměř 53.000 Kč) za sdílení obscénních fotografií a videí na webu. Muž byl rovněž odsouzen na tři týdny do vězení za přihlášení se ke svému účtu v rozporu s nařízením policie, uvedla britská BBC. Platforma se zaměřuje na obsah pro dospělé, zveřejňovat své příspěvky tam ale mohou i tvůrci jiného obsahu než sexuálního.

Jde o první podobný případ odsouzení v městském státě. Experti se obávají, jaký bude mít důsledek pro další tvůrce obsahu platformy OnlyFans v této konzervativní zemi. V Singapuru je nelegální posílat obscénní materiály elektronickými prostředky. Rovněž je nezákonné účastnit se podnikání, kde jsou podobné materiály posílány, či mít z něj zisk.

„Tento případ se stal zcela jistě precedentem a ostatní uživatelé se budou muset vypořádat se stejným rizikem souvisejícím s tím, že jsou na OnlyFans,“ uvedl Lowův advokát Kirpal Singh. „Myslím, že úřady vyslaly jasný signál, že jsou připraveny odsoudit ty, kteří umísťují explicitní materiál nejen na platformě OnlyFans, ale i na dalších podobných internetových platformách,“ dodal.

Low byl zadržen loni v prosinci poté, co nejmenovaná žena objevila jeho videa v telefonu své dvanáctileté neteře a následně podala trestní oznámení. Dvaadvacetiletý model se na platformu přihlásil jen o několik měsíců dříve, v dubnu 2021, a brzy se stal jednou z největších místních celebrit. Po podání trestního oznámení policie zabavila Lowův telefon, iPad a rovněž se pokusila znemožnit mu platformu používat. Singapurský model ale s nahráváním videí nepřestal a zřídil si na OnlyFans i druhý účet. Jak uvedl již dříve v rozhovoru pro BBC, stránku neustále používal zejména proto, že byla jeho hlavním zdrojem příjmů.

Platforma OnlyFans dává prostor hudebníkům, fitness trenérům či celebritám, kteří mohou od svých fanoušků vybírat poplatky za exkluzivní tipy a obrazové příspěvky. Nejznámější je ale tím, že tvůrcům obsahu, včetně nejrůznějších pornohvězd, umožňuje vybírat peníze za fotografie a videa se sexuální tematikou. V posledních letech se stala jednou z nejvíce rostoucích sociálních sítí, pokud jde o počet uživatelů. Přispěly k tomu i nejrůznější koronavirové lockdowny.

Zdroj: allnews.cz

Foto: Shutterstock

Related posts

Leave a Comment