Snap ukončuje svůj projekt ARES

Snap ARES

Společnost Snap Inc. oznámila, že necelých šest měsíců po spuštění vypíná svou platformu Augmented Reality Services for Business (ARS), aby se zaměřila na další klíčové oblasti.

Platforma ARES společnosti Snap umožňuje podnikům využívat nástroje AR společnosti Snap v rámci jejich vlastních aplikací a aktivací se zaměřením zejména na to, aby maloobchodníci mohli začlenit technologii AR společnosti Snap do displejů v obchodech.

Podle agentury Bloomberg se však projekt ukázal jako příliš nákladný na to, aby jej bylo možné podporovat, takže zavírá celou divizi, což má za následek ztrátu 170 pracovních míst.

Jak vysvětlil generální ředitel společnosti Snap Evan Spiegel:

„Od doby, kdy jsme poprvé začali uplatňovat naši strategii AR Enterprise, se změnilo několik věcí. Nejprve jsme věřili, že můžeme primárně využít naši stávající mobilní technologii AR. Postupem času jsme také zjistili, že musíme postupně investovat do podpory webové rozšířené reality, která je pro naše zákazníky technicky složitá a méně poutavá. Zadruhé, příchod generativní umělé inteligence usnadnil společnostem všech velikostí vytvářet pro své zákazníky zkušební zážitky a ztížil nám odlišení naší nabídky. Za třetí, naše obchodní výkonnost snížila naši schopnost investovat do této přírůstkové příležitosti, protože jsme museli soustředit naše zdroje na naši hlavní reklamní činnost.“

Snapchat čelil různým výzvám při rozšiřování svého reklamního byznysu, přičemž tato platforma byla obzvláště tvrdě zasažena aktualizací Apple iOS 14. Širší ekonomický pokles také snížil celkové výdaje na digitální reklamu.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment