Snapchat sdílí nová data o marketingových výhodách pohlcujících AR zážitků

Snapchat AR phone

Snapchat se podělil o některé nové poznatky o hodnotě AR pro reklamu tím, že zdůraznil, jak pohlcující a poutavé mohou být AR zážitky a jak mohou zejména nástroje AR společnosti Snap zajistit lepší odezvu.

Snapchat pověřil společnost Alter Agents pro výzkum trhu, aby provedla studii ponoření do AR, která měřila variabilitu srdeční frekvence při prohlížení různých typů zážitků ze sociálního obsahu.

Jak vysvětlil Snap:

„Když mluvíme o „ponoření“, máme na mysli neurologický stav založený na relativní úrovni pozornosti a emočního spojení člověka. Když jsou lidé silně ponořeni, věnují pozornost, jsou emocionálně zaujatí a aktivně si ukládají informace do paměti. Řečeno jinak, jsou „v zóně“ a zkušenost s nimi rezonuje na základní úrovni – do té míry, že může předvídat budoucí chování.”

Na základě této studie Snapchat zjistil, že zážitky AR jsou skutečně pohlcující, přičemž proces AR na Snapchatu, TikToku, Facebooku a Instagramu generuje vyšší skóre ponoření nad obecný průměr zábavy.

Ale nástroje Snap AR byly ještě více pohlcující – podle zjištění byla AR Snapchatu změřena na 1,7x ‚pohlcující‘ než kterákoli jiná aplikace.

Některá z těchto opatření jsou nyní variabilní v závislosti na metodice a procesu. Je variabilita srdeční frekvence skutečně tím nejlepším měřítkem, nebo by data sledování očí a neurologické odezvy poskytla více indikativních měřítek skutečného zapojení a duševní reakce?

Na základě této studie je to jeden ze způsobů, jak naznačit, že nástroje AR Snapchat jsou velmi pohlcující, a to stojí za zvážení ve vašem procesu. Ale jak velkou váhu vložíte do každé konkrétní analýzy a procesu, bude záležet na vašem pohledu na ně.

Kromě toho Snapchat také zjistil, že AR reklama generuje lepší odezvu spotřebitelů napříč různými prvky.

Tento proces má opět několik proměnných, ale poskytuje další podněty k zamyšlení, pokud jde o reklamu pro AR, a s brýlemi pro AR na cestě se to stane větším hlediskem pro stále více značek, které se posouvají vpřed.

Zdroj: socialmediatoday.com

@RadekVyskovsky

Related posts

Leave a Comment