Twitter testuje nový Full-Screen Display pro Explore

Twitter test full-screen display like TikTok

Twitter spustil nový test přeformátované karty Prozkoumat, která zobrazuje tweety v celoobrazovkovém formátu s vertikálním posouváním.

Displej je téměř přesně TikTok, s navigační lištou Twitteru ve spodní části, což opět podtrhuje obrovský vliv, který má TikTok na vývoj sociálních aplikací, protože každá platforma se snaží držet krok s nejnovějším trendem.

Dalo by se namítnout, že formát Stories měl podobný účinek, přičemž téměř každá platforma si také vyzkoušela celoobrazovkové příspěvky s poklepáním. Efekt TikToku se však zdá být ještě výraznější a vzhledem k miliardě uživatelů a přibývajícímu počtu dává určitý smysl, že by se ostatní aplikace měly snažit sladit s obvyklými trendy ve snaze poskytnout přesvědčivější uživatelskou zkušenost.

Připadá mi to trochu levné, myslím, že trochu obecné, jako by všichni dělali přesně to samé.

V každém případě na emocionální reakci v takové věci opravdu nezáleží – důležité je, zda to přiměje lidi více používat Twitter a objevovat nový obsah prostřednictvím tohoto formátu.

O čemž mám pochybnosti. Hlavním lákadlem TikToku v tomto ohledu je to, že je tak přesvědčivý, protože jeho algoritmus je velmi dobrý v tom, že vám ukazuje stále více toho, co se vám líbí, což vás udrží přilepené ke zdroji. Instagramový kanál Reels není tak dobrý a pokud se budu věnovat tématům a obsahu, který Twitter doporučuje v mém kanálu Prozkoumat, nemám důvěru, že bude schopen zvládnout tento prvek.

Algoritmus je ve skutečnosti tajnou omáčkou TikTok a zdá se, že se ho nyní snaží prolomit každá platforma. Zdá se, že Instagram se přibližuje, ale ještě jsem nezažil nic tak přesvědčivého, jako je zdroj „For You“ společnosti TikTok pro bezcílnou návykovou zábavu.

Takže i když Twitter může být schopen replikovat uživatelské rozhraní, je to ve skutečnosti menší prvek – i když bude zajímavé zjistit, zda Twitter díky tomu zaznamená více zapojení do funkce Explore, což následně zavede nové zobrazení v širším měřítku.

Právě teď je nový displej Explore v testovacím režimu „v určitých zemích“, ačkoli se zdá, že primárním cílem je Indie, kde byl TikTok obrovský, než byl zakázán.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment