Spotify má konečně přehlednější domovskou obrazovku

Spotify social media

Spotify upravoval vzhled své aplikace po malých kouscích – nejprve to byla aktualizace stránek s podcasty a pak další části. Dnes společnost přepracovala tu nejdůležitější část celé aplikace – domovskou obrazovku. Když teď spustíte aplikaci, všimnete si, že vás domovská obrazovka aplikace přivítá například podle toho, jaké je denní období pozdravem „Dobré ráno“, „Dobré odpoledne“ nebo „Dobrý večer“. Obsah a doporučení na domovské obrazovce se však také mění s časem, říká Spotify. Obsah je teď navíc přehlednější, a tak není problém se někam vrátit nebo procházet doporučení z hlavní stránky.

Na domovské obrazovce Spotify byla dříve zvýrazněna vaše historie poslechu tím, že na začátku stránky byly uspořádány věci jako „Nedávno přehrané“, „Vaše nejlepší podcasty“ a „Vaše těžká rotace“.

Aktualizace účinně rozdělila domovskou obrazovku aplikace na dvě hlavní části – známý obsah nahoře a nový nebo doporučený obsah na spodní části.

Nyní si domovská obrazovka vyhrazuje šest míst pod denním pozdravem, kde můžete pokračovat s věcmi, jako jsou podcasty, které každé ráno streamujete, seznam skladeb na cvičení nebo album, které jste tento týden poslouchali v náhodné rotaci. Tento obsah se bude aktualizovat s postupem dne tak, aby lépe odpovídal vašim aktivitám a zájmům na základě předchozího chování.

Pod těmito šesti místy se na domovské obrazovce zobrazí další věci, jako jsou vaše oblíbené podcasty, seznamy skladeb „vytvořené pro vás“, doporučení pro nové objevy na základě vašeho poslechu a další.

Koncept nové domovské obrazovky je podobný konceptu, který nedávno představila Pandora s personalizovanou kartou „For You“. Stejně jako Spotify, karta Pandory také přizpůsobuje zobrazovaný obsah na základě denní doby, kromě dne v týdnu a dalších předpovědí, které může udělat, o náladě nebo potencionální aktivitě zákazníka, na základě předchozích údajů o poslechu.

Přepracování Pandory vedlo ke zdvojnásobení počtu uživatelů, kteří využívají přizpůsobenou domovskou stránku, ve srovnání s tou starou. I Spotify doufá, že uvidí podobný nárust ve využívání a zapojení domácí karty uživateli, tak aby našli svůj oblíbený obsah.

Spotify se definuje svou pokročilou technologií přizpůsobenou dle technologických doporučení, ale její aplikace nebyla vždy zrovna přehledná – zejména ve srovnání s jejím největším americkým soupeřem Apple Music, který upřednostňuje jednodušší a čistší vzhled.

Related posts

4 Thoughts to “Spotify má konečně přehlednější domovskou obrazovku”

  1. […] Spotify jsou například Apple Music, Tidal, MusicJet, Napster nebo Deezer. Jejich prostřednictvím mají […]

  2. […] společnost Spotify, která je provozovatelem světově největší služby pro streamování hudby, zavádí od […]

Leave a Comment