Twitter zpřísnil procesy týkající se konverzací o Coronaviru

SARS-CoV-2

Po oznámení svých počátečních opatření na ochranu veřejné konverzace kolem nákazy COVID-19 koncem minulého měsíce, Twitter poskytl aktualizaci svých dalších kroků s cílem informovat a pomoci veřejnosti.

„Nedávno jsme revidovali naši cestovní politiku, abychom se ujistili, že hrajeme svou roli v globálním omezovacím úsilí, týkajícím se coronaviru (COVID-19). Naše společnost celkově zvyšuje své interní a externí úsilí o budování partnerství, ochranu veřejné konverzace, pomoc lidem při hledání autoritativních informací o zdraví, získávání finančních prostředků na pomoc a přispívání podpory pro bono, aby zajistili, že lidé dostanou správnou zprávu ze správného zdroje.“

Twitter ve svém původním oznámení uvedl, že přidal nový vyhledávací dotaz v několika jazycích, aby uživatelům, kteří ve své aplikaci vyhledávají informace o coronaviru, uvedl oficiální zdroje a přesné informace o nákaze.

Aktuálně Twitter tyto vyhledávací dotazy rozšířil do téměř 50 zemí celého světa, včetně národů na Blízkém východě a v severní a subsaharské Africe.

„Náš globální tým Trust & Safety pokračuje v přístupu nulové tolerance k manipulaci s platformou a jakýmkoli jiným pokusům k zneužití naší služby v této kritické situaci. V současné době jsme naštěstí nenarazili na žádné významné koordinované úsilí o manipulaci s touto platformou. I přesto budeme ostražití a nadále budeme investovat do našich proaktivních schopností zajistit, aby trendy vyhledávání a další běžné oblasti našich služeb byly chráněny před škodlivým chováním.“

Podobně jako třeba Facebook, Twitter implementoval zákaz „jakéhokoli pokusu inzerentů o příležitostné zneužití nákazy COVID-19 k šíření nevhodné reklamy“. Twitter také nabízí reklamní kredity neziskovým organizacím, které jim pomáhají maximalizovat osvětové kampaně informující o viru.

„Například v rámci mezinárodní sítě pro kontrolu faktů jsme podpořili španělské organizace @maldita_es a @malditobulo, které se zaměřují na zmírňování dopadu dezinformací ve veřejných diskuzích prostřednictvím technik kontroly faktů a žurnalistiky. V Asii spolupracujeme i s Tchaj-wanským střediskem pro kontrolu faktů, který pomocí Twitteru šíří fakta po celé světě díky #CoronavirusFacts. Toto středisko pracuje v reálném čase tak, aby našlo veškeré důvěryhodné informace a zvěsti v čínštině.“

Vzhledem ke své popularitě, poskytují sociální sítě všechny základní prostředky k oslovení veřejnosti a zajišťují šíření cenných a přesných informací – což je zvláště důležité v takovýchto případech.

Related posts

Leave a Comment