Twitter poskytl podrobnosti hacku účtů celebrit

Celebrity Account Hack

Twitter poskytl aktualizaci rozsahu nedávného hacku, při kterém profily několika hojně sledovaných uživatelů, včetně Baracka Obamy, Joe Bidena a dalších, hackeři ovládli a použili k propagaci kryptoměn.

Twitter již potvrdil, že v incidentu bylo zacíleno celkem na 130 účtů a že útočníci mohli získat plný přístup k 45 z nich. Navíc až pro osm hacknutých účtů útočníci podnikli další krok ke stažení historických a osobních informací pomocí nástroje „Your Twitter Data“, zatímco někteří také prošli přímé zprávy (DM).

Twitter říká, že informace, které může poskytnout o celém rozsahu incidentu, jsou omezené, kvůli probíhajícím opatřením, ale poskytuje tyto další informace o tom, co se stalo:

„Útok 15. července 2020 se zaměřil na malý počet zaměstnanců pomocí phone spear phishing útoku. Tento útok se spoléhal na významný a koordinovaný pokus o uvedení určitých zaměstnanců v omyl a zneužití zranitelnosti lidí s cílem získat přístup k našim interním systémům.“

Proces phone spear phishing v podstatě přesvědčuje osobu, které voláte, že jste z organizace / oddělení, které vyžaduje podrobnosti – ať už jde o vládní agenturu, linku podpory IT atd. Volající pak získá, co může, a pomalu spojuje informace, obvykle prostřednictvím řady hovorů s různými zaměstnanci, s cílem získat přístupové informace.

Twitter poskytl další kontext tohoto procesu v aktualizovaném blogovém příspěvku k události:

„Ne všichni zaměstnanci, na které se původně zaměřili, měli povolení používat nástroje pro správu účtů, ale útočníci použili jejich přihlašovací údaje k přístupu do našich interních systémů a získávali informace o našich procesech. Tato znalost jim pak umožnila zacílit na další zaměstnance, kteří měli přístup k našim nástrojům podpory účtu.“

Jedná se tedy o pomalý, uvážený proces, získávání informací, kousek po kousku, který hackery postupně vede k přístupu, který potřebují. Tímto postupem se hackeři také stávají přesvědčivějšími, protože se učí jména ostatních zaměstnanců, podrobnosti o fungování systémů, informace, díky nimž jsou jejich vysvětlení v průběhu vývoje stále přesvědčivější.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment