Twitter postihly technické problémy

Twitter outage map

Ve čtvrtek 11. července 2019 před devátou hodinou večer postihl sociální síť Twitter rozsáhlý výpadek po celém světě, přičemž největší problémy hlásili uživatelé z Evropy, USA a Japonska. Podle zástupců společnosti selhal lidský faktor.

Služby přestaly fungovat zhruba okolo 20. hodiny ve čtvrtek večer středoevropského času, opět je zprovoznit se podařilo až po 22. hodině. Další výpadek pak ale museli administrátoři řešit okolo 1:00.

Podle serveru DownDetector, který monitoruje to, zda jsou nejznámější internetové servery v provozu, patřil noční výpadek k těm nejmasivnějším. V jeden okamžik totiž nedostupnost Twitteru hlásilo bezmála 70 000 lidí, přitom při globálních výpadcích se podobná hlášení pohybují okolo 10 či 20 tisíc.

Lidém, kteří se snažili přihlásit prostřednictvím webového rozhraní nebo mobilní aplikace, se zobrazilo pouze hlášení „Selhala technika. Děkujeme, že jste si toho všimli – opravíme to brzy a to bude v pořádku.

Zajímavé je, že na nedostupnost jedné z nejpopulárnějších sociálních sítí na světě může pravděpodobně chyba jediného člověka. Zástupci společnosti totiž později upřesnili, že problémy nastaly v souvislosti s chybnou konfigurací sítě. Nějaký administrátor se při nastavování určité funkčnosti překlikl, a kvůli jeho chybě pak nemohli Twitter používat desítky milionů lidí z různých koutů světa.

Zdroj: Downdetector.com

Related posts

Leave a Comment