Viber oznámil nové nástroje k omezení spamu

Viber anti spam

Rakuten Viber oznámil, že uvede několik nových nástrojů s cílem omezit nechtěné zprávy a zvýšit bezpečnost uživatelů. Kromě toho uvede také možnost vyhledávat uživatele podle jména.

Význam a užití komunikačních aplikací neustále rostou, zvyšuje se ale také množství informací, které každý z nás obdrží. Je proto důležité vyhnout se nechtěným zprávám a přehlcení informacemi, a tak Viber rozšiřuje své bezpečnostní nástroje o další možnosti. Uživatelé si nyní budou moci sami zvolit, kdo je může přidat do skupinových konverzací nebo komunit, jestli pouze jejich uložené kontakty nebo kdokoliv. Nastavit si to lze snadno v nastaveních a možnostech pro soukromí.

Pozvánky do nových komunit a skupinových konverzací od neznámých uživatelů se navíc nebudou zobrazovat v hlavním seznamu chatů, ale budou se ukládat do složky “žádosti o zprávy”.

Nová možnost vyhledávat na Viberu kontakty podle jména dá uživatelům možnost rozšiřovat jejich síť kontaktů, ale zároveň jim umožní zachovat si maximální soukromí. Při vyhledávání se objeví jméno uživatele a profilový obrázek. Další informace ale zůstanou skryté:

  • Telefonní číslo se nezobrazí, dokud ho uživatel sám nebude sdílet
  • Online status bude skrytý
  • Nebude možné uživateli zavolat

Uživatelé, kteří s nepřejí, aby je ostatní mohli vyhledávat, si to snadno nastaví v nastaveních a možnostech pro soukromí.

Vyhledávání osob a “žádosti o zprávy” budou otestovány ve vybraných zemích předtím, než se spustí globálně.

Related posts

Leave a Comment