WhatsApp umožní hlasové a videohovory prostřednictvím aplikace pro stolní počítače

WhatsApp Voice Video Desktop App

Zatímco stále pracuje na nejlepším způsobu, jak přesvědčit uživatele, že jeho nová aktualizace zásad ochrany osobních údajů je dobrá věc, společnost WhatsApp oznámila novou možnost na jiné frontě s přidáním kapacity pro hlasové a videohovory prostřednictvím své desktopové aplikace.

Jak vysvětlil WhatsApp:

„Během minulého roku jsme zaznamenali výrazný nárůst počtu lidí, kteří si navzájem volají na WhatsApp, často kvůli dlouhým konverzacím. Minulý Silvestr jsme překonali rekord v počtu nejvíce uskutečněných hovorů za jediný den s 1,4 miliardami hlasových a video hovorů. S tolika lidmi, kteří jsou stále odděleni od svých blízkých, a přizpůsobením se novým způsobům práce, chceme, aby se konverzace na WhatsApp blížily co nejblíže osobnímu kontaktu, bez ohledu na to, kde na světě jste nebo jakou požíváte technologii.”

WhatsApp konkrétně nezaznamenává, kolik z těchto hovorů probíhá prostřednictvím jeho aplikace pro stolní počítače, ale nová kapacita poskytuje více způsobů, jak mohou jeho 2 miliardy uživatelů zůstat v kontaktu, s plně šifrovanými možnostmi hlasu a videa, které jsou nyní k dispozici na stolním počítači.

Nedávná reakce na plánovanou aktualizaci ochrany osobních údajů vyvolala miliony stažení alternativních aplikací pro zasílání zpráv, což bylo vidět na migraci mnoha uživatelů mimo WhatsApp. Je zřejmé, že tato migrace byla významná, protože po odstranění celostránkových novinových reklam, které by lépe vysvětlovaly aktualizaci, a po snaze lépe vysvětlit to, co to vlastně znamená (tj. nebudou sdíleny žádné vaše osobní údaje), WhatsApp konečně ustoupil od této změny a nyní zkoumá, jak ji v příštích měsících zavést postupnějším způsobem.

Stojí za zmínku, že se aktualizace týká pouze sdílení údajů o interakcích s podniky – WhatsApp se bude snažit sdílet informace o interakcích lidí s podniky s mateřskou společností Facebook, aby se zlepšila obchodní zkušenost a usnadnilo cílení reklam.

Nyní tedy máte více způsobů připojení přes WhatsApp – i když se aktualizace netýká webové verze aplikace. Lidé budou moci volat pouze prostřednictvím vyhrazené aplikace WhatsApp pro stolní počítače, nikoli prostřednictvím prohlížečů, což je zde relevantní rozdíl.

Ať tak či onak, mohlo by to v aplikaci usnadnit větší propojení – s lidmi a firmami.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment