YouTube chce zpřístupnit všem uživatelům nakupování v přímém přenosu

YouTube Live-Stream Shopping

Nakupování v přímém přenosu se stalo hlavním zaměřením sociálních aplikací, přičemž Instagram, Facebook a Pinterest provozují své vlastní nákupní živé přenosy s významnými tvůrci, kteří se snaží maximalizovat obchodní potenciál.

YouTube se o to snaží také se sérií nadcházejících nákupních živých přenosů na svátky, které divákům umožní komunikovat s influencery a celebritami v reálném čase a zároveň usnadní přímé nakupování v aplikaci.

Nyní YouTube poskytl více informací o svých dlouhodobých ambicích v oblasti nakupování v přímém přenosu, které, jak YouTube doufá, nakonec „umožní komukoli s mobilním zařízením a produktem snadno hostovat přímý přenos z nakupování“.

Wendy Yang a Lax Poojary, produktoví návrháři pracující na YouTube Shopping, v rozhovoru na blogu YouTube poskytli několik poznámek o vyvíjejících se nákupních procesech platformy a o tom, jak plánují pokročit v obchodních iniciativách platformy živého vysílání.

Hlavní myšlenkou nakupování v přímém přenosu je poskytnout rozšíření stávajícího uživatelského chování, přičemž influenceři již doporučují produkty a tvůrce již v rámci svých nahraných videí, často prostřednictvím dohod o podpoře a placených partnerství. Vzhledem k tomu, že je to již běžná praxe, živě streamovaný obchod jednoduše staví na tomtéž.

Jak poznamenává Yang: „Na živém nakupování a nakupování obecně je vzrušující to, že už to vidíme na YouTube – když autoři odhalují produktovou řadu, nabízejí nové zboží nebo diskutují o svých nejnovějších nákupech. Lidé chtějí nakupovat na YouTube a podle studie, kterou jsme provedli ve spolupráci s Publicis a TalkShoppe, 89 % diváků souhlasí s tím, že tvůrci YouTube dávají doporučení, kterým mohou důvěřovat.“

Yang také poznamenává, že 87 % lidí uvádí, že nejkvalitnější informace o produktech získávají při nakupování nebo procházení na YouTube.

YouTubeři jsou nyní důvěryhodnými hlasy pro mnoho, zejména mladších diváků, kteří jsou spojeni stejně s hvězdami YouTube jako s tradičními mediálními celebritami. Spojení mezi doporučeními in-stream a nákupem jako takové dává smysl, přičemž živé přenosy mezi nimi poskytují bezprostřednější propojení.

Ale jde to ještě dál. Vzestup eCommerce za poslední rok otevřel nové dveře, které v tomto vánočním období i mimo něj výrazně usnadní digitální procházení a nákupy. V tom YouTube vidí pokračující a rozšiřující se příležitosti.

Přečtěte si více na: socialmediatoday.com

@RadekVyskovsky

Related posts

Leave a Comment