YouTube experimentuje s doporučenými hashtagy pro krátké klipy

YouTube Shorts

YouTube se snaží tvůrcům krátkých videí pomoci získat pro jejich klipy větší trakci tím, že jim během procesu nahrávání navrhne relevantní hashtagy, které by do svých krátkých videí přidali.

Jak vysvětluje YouTube:

„Abychom tvůrcům krátkých videí usnadnili přidávání relevantních hashtagů k názvům videí, spouštíme experiment, který navrhuje nové hashtagy, které by se měly zahrnout při publikování krátkých videí. Pokud jste v experimentu autorem, uvidíte, že se v průběhu nahrávání na mobilu objeví navrhované hashtagy. Návrhy budou přizpůsobeny vašemu kanálu, protože jsou založeny na obsahu, který jste dříve nahráli.“

Navrhované tagy tedy nebudou založeny na detekci umělou inteligencí obsahu samotného – což by bylo působivé – ale místo toho budou založeny na společných značkách a tématech spojených s každým kanálem.

Což může být stále užitečné, i když to závisí na tom, co chcete nahrát, a na tom, jak často váš obsah zůstává v souladu s vašimi běžnými tématy.

YouTube jednoznačně preferuje, aby kanály v tomto ohledu zůstaly ve svých definovaných drahách a přizpůsobily se určitým tématům, a pokud chcete v aplikaci vybudovat publikum, tento přístup také dává největší smysl.

S ohledem na to by tyto navrhované značky mohly ve skutečnosti hodně pomoci při výběru těch správných pro vaše klipy, a nejen typických propagačních značek, jako je #Shorts, což je v podstatě stejné jako #ForYou a #FYP u TikToku.

Každý je používá a pravděpodobně neudělají nic pro váš dosah – i když vlastní vysvětlení YouTube pro Shorts naznačuje, že by uživatelé měli do aplikace zahrnout značku #Shorts „pro pomoc s objevováním“. To může být nyní zastaralé, protože Shorts má nyní v aplikaci svou vlastní sekci a jsou do ní filtrována všechna videa kratší než 60 sekund. Ale znovu, YouTube navrhuje, abyste to zahrnuli.

V ideálním případě však tato nová doporučení začnou majitele stránek odklánět od generičtějších značek a směrem k cílenější segmentaci, což pak pomůže algoritmům YouTube zvýraznit relevantnější obsah většímu počtu uživatelů.

YouTube říká, že do počátečního experimentu, který poběží na zařízeních iOS i Android, bude zahrnut malý počet tvůrců krátkých videí v USA.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment