YouTube provádí změny u neveřejných videí a přidává nové podrobné informace o porušení zásad

YouTube pravidla komunity

YouTube přepíná starší neveřejná videa na soukromá a přidává také testování nového procesu, který uživatele v jejich videoklipech lépe upozorní na porušení zásad.

Nejprve nahrávání neveřejných videí – v roce 2017 YouTube aktualizoval svůj proces kolem neveřejných videí, aby je lidé snáze objevovali, pokud nemají přímý odkaz.

Neveřejná videa na YouTube může zobrazit a sdílet kdokoli s odkazem na konkrétní klip, ale nezobrazí se ve výsledcích vyhledávání ani na jiných kartách. Aktualizace z roku 2017 se snažila vyplnit mezeru v systému YouTube, při níž se při vyhledávání objevil nějaký nevyplněný obsah, aby bylo zajištěno, že videa bude možno sdílet soukromě, jak to zamýšlelo nastavení.

Za účelem úplného odstranění nedostatků YouTube nyní oznámil, že všechna neveřejná videa nahraná před rokem 2017 budou od 23. července 2021 označena jako soukromá.

YouTube k tomu uvádí: „Tvůrcům také dáváme možnost odhlásit se z této aktualizace zabezpečení a udržovat jejich videa v aktuálním stavu, pokud tomu dávají přednost. Pokud máte video, které je touto změnou ovlivněno, upozorníme vás přímo.“

Pokud tedy máte na YouTube neveřejné video, budete brzy muset tuto změnu odhlásit, zveřejnit vaše neveřejné video nebo znovu nahrát neveřejné video v rámci nového procesu.

Nebo byste nemuseli dělat nic: „Od 23. července nastavíme všechna neveřejná videa nahraná před rokem 2017 na „soukromá“. Připomínáme, že soukromá videa můžete zobrazit pouze vy a lidé, které si vyberete. Jakmile budou tato videa od 23. července označena jako soukromá, jakýkoli odkaz dříve použitý k jejich vložení nebo sdílení již nebudou fungovat.“

Ve skutečnosti se to pravděpodobně primárně týká videí, která byla nahrána s úmyslem, aby byla vložena na určité stránky, aniž by byla jako taková široce dostupná. Celý dopad změny není jasný, ale pokud máte některá neveřejná videa, budete muset tuto změnu vyřešit.

Kromě toho YouTube také ohlásil nový test, jehož cílem je zlepšit proces řešení porušení zásad ve videoklipech.

Nový proces poskytne přímý a časově označený odkaz na část vašeho videa, kterou systém YouTube identifikoval jako potenciálně porušující jeho pravidla, zatímco upozornění budou obsahovat také konkrétní podrobnosti o příslušných pokynech pro komunitu a odkazy na související zdroje nápovědy.

To by mohlo ušetřit spoustu času a úzkosti tvůrců při pokusu pochopit, co udělali špatně ve svých klipech, s přímými referenčními body, které jim pomohou řešit případné chyby – nebo přinejmenším poskytnout jasnější pochopení toho, co je špatně.

Nový proces se nyní testuje s malou podmnožinou uživatelů YouTube.

Zdroj: socialmediatoday.com

@RadekVyskovsky

Related posts

Leave a Comment