YouTube spouští audio reklamy, aby oslovil uživatele pouze prostřednictvím zvuku

YouTube Audio Ads

Díky tomu, že více lidí naladilo zvukový obsah prostřednictvím YouTube a YouTube Music, platforma nyní přidává nový způsob, jak tyto uživatele oslovit, a to zvukovými reklamami speciálně navrženými pro konzumaci bez videa.

Jak vysvětluje YouTube:

„Abychom vám pomohli přizpůsobit váš mediální a kreativní přístup různým způsobům interakce spotřebitelů s YouTube, představujeme zvukové reklamy, náš první formát reklamy, který má propojit vaši značku s publikem v aktivním a prostém poslechu na YouTube. V beta verzi vám pomůže efektivně rozšířit zásah a zvýšit povědomí o značce pomocí zvukové kreativy a stejných funkcí měření, publika a bezpečnosti značky jako vaše videokampaně.“

Toto doplnění dává smysl – například YouTube Music vzrostla z 8 milionů aktivních uživatelů v roce 2017 na více než 77 milionů aktivních do konce roku 2019 a toto publikum se uprostřed pandemie ještě zvýšilo. A s lidmi, kteří se také chtějí naladit na přednášky, rozhovory a další v režimu pouze se zvukem, by poskytnutí možnosti reklamy ve stylu podcastu s využitím stávajícího cílení reklam na YouTube mohlo pomoci značkám spojit se s více zainteresovaným publikem.

YouTube uvádí, že při testování zjistila, že více než 75% zvukových reklamních kampaní „významně zvýšilo povědomí o značce“.

„Jeden z našich prvních testerů, Shutterfly, použil zvukové reklamy k ovlivnění nákupních úvah mezi nakupujícími, kteří se zajímali, tím, že zvýšil cílové publikum o 14% a zvýšil příznivost u cílového publika o 2%. Myslím, že to nejsou ohromující čísla, ale dvouciferný růst v jakékoli kategorii je významný.“

Zároveň YouTube přidává dynamické hudební sestavy pro cílení reklam, což inzerentům umožní oslovit publikum cílením založeným na hudebních žánrech – například „Latin music“, „K-pop“, „hip-hop“ a „top 100“ . Značky se také budou moci pomocí hudebních sestav zaměřit na nálady nebo zájmy, například na „fitness“.

„Hudební sestavy a zvukové reklamy umožňují být ve středu, ať už je YouTube sledován přímo a uprostřed, nebo hraje jako pozadí každodenního života.“

Podcasty zaznamenaly v posledních letech výrazný nárůst, a přestože je YouTube stále primárně video kanálem, má smysl, že ti, kdo poslouchají podcasty, vyhledali také více zvukového obsahu na jiných platformách, přičemž YouTube hostuje řadu obsahu, který lze snadno spotřebovávat bez prvku videa.

A pak je tu hudba – YouTube říká, že hudební videa streamuje na historickém maximu a více než 50% přihlášených diváků, kteří konzumují hudební obsah, poslouchá více než 10 minut hudby denně.

Tyto možnosti poskytnou více způsobů, jak tyto posluchače oslovit. Nyní potřebujeme jen další statistiky o konkrétních kategoriích obsahu YouTube, které se spotřebovávají v audio režimu, kromě hudby.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment