YouTube spouští další fázi programu označování položek v rámci videoklipů

youtube tag product

V říjnu loňského roku Bloomberg uvedl, že YouTube začal pracovat na novém procesu, který by tvůrcům umožnil označovat produkty zobrazené v jejich videoklipech a poskytovat možnosti přímého nakupování, což by v aplikaci usnadnilo širší možnosti elektronického obchodování.

Nyní se YouTube posunul do další fáze testování – jak uvádí Android Police, YouTube nyní zahájil živé testování svých produktových značek u vybraných autorů.

Podle YouTube:

„Testujeme nový způsob, jak mohou lidé snadno objevovat a kupovat produkty uváděné ve videích na YouTube. Tvůrci v tomto pilotním programu mohou ke svým videím přidávat určité produkty. Diváci pak mohou zobrazit seznam doporučených produktů kliknutím na ikonu nákupní tašky v levém dolním rohu videa. Odtud mohou diváci prozkoumat stránku každého produktu a zobrazit další informace, související videa a možnosti nákupu daného produktu.“

YouTube říká, že v současné době program pilotuje s omezeným počtem autorů, přičemž nové značky jsou viditelné pro uživatele v USA pro iOS, Android a desktop.

Je to logický krok, zejména s ohledem na širší posun směrem k elektronickému obchodování, který byl pandemií ještě umocněn. Někteří analytici se domnívají, že pandemie zrychlila růst elektronického obchodování o pět let a tlačila značky do nové éry digitální spotřeby. Facebook nedávno zveřejnil průzkum, který ukázal, že stále větší počet spotřebitelů nyní nakupuje prostřednictvím videoobsahu, zejména živého videa, které poskytuje novou perspektivu.

To znamená, že jak platformy, tak maloobchodníci budou muset rychle reagovat, a protože Facebook, TikTok a Snapchat pracují na přidání pokročilých nástrojů elektronického obchodování propojených do svých videoklipů a nástrojů, brzy se očekává, že všechen obsah sociálních médií bude „nakupovatelný“ se snadnými odkazy z každého obrázku a klipu, a umožní nákup jakékoli zobrazené položky.

Mateřská společnost YouTube, Google, na této funkci ve skutečnosti pracuje už léta – v roce 2017 představil Google své rozhraní Cloud Video Intelligence API, které dokáže identifikovat objekty ve videoobsahu. To má aplikace pro vyhledávání obecněji, ale jak se technologie vyvíjí, bude také schopna automaticky identifikovat položky, včetně shod jednotlivých produktů, což poskytne více příležitostí pro přímé připojení e-commerce.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment