Zoom přináší novou aktualizaci týkající se bezpečnosti

zoom social media

V době prudce stoupajícího využívání streamování videa vydal Zoom nový, rozsáhlý update, jehož cílem je řešit různé obavy o bezpečnost a soukromí, které se v posledních týdnech výrazně vyostřily.

Jak vysvětlil Zoom:

„Dnes jsme oznámili robustní vylepšení zabezpečení s blížící se všeobecnou dostupností Zoom 5.0, což je klíčový milník v našem 90denním plánu proaktivní identifikace, řešení a zlepšení bezpečnosti a soukromí platformy Zoom. Přidáním podpory AES 256-bit GCM šifrování, Zoom poskytne zvýšenou ochranu pro shromažďování dat a odolnost proti neoprávněné manipulaci.“

Šifrování AES je klíčovým prvkem této aktualizace – 256bitový AES („Advanced Encryption Standard“), je úroveň šifrování používaná vládou USA k ochraně utajovaných dokumentů, zatímco GCM („Galois Counter Mode“) pomůže zajistit optimální výkon v měřítku a rychlosti, což výrazně zvyšuje bezpečnost.

Přidaná ochrana sníží kapacitu pro kohokoli mimo vaši schůzku, aby ukradl vaše data ze Zoomu nebo získal přístup k vašemu obsahu, zatímco Zoom také přidává nové ustanovení, které umožní uživatelům zvolit, které oblasti datových center budou ukládat jejich schůzky a webináře, poskytujíce větší kontrolu na této frontě.

Kromě toho společnost Zoom také přidává vylepšený přístup k ovládacím prvkům zabezpečení, další možnosti pro hlášení problémů, čekací místnosti a hesla pro schůzky ve výchozím nastavení a další možnosti řízení dat.

Díky snadnosti použití a kvalitě streamování pro více uživatelů najednou se Zoom rychle stal aplikací pro videohovory, které byly pro mnoho lidí během poslední doby jedinou volbou. Tato aplikace vyrostla z 10 miliónů aktivních uživatelů denně v prosinci na 200 miliónů v březnu a za posledních šest týdnů se drží na vrcholu grafů obchodu s aplikacemi v mnoha oblastech.

Se zvýšeným používáním však přišlo více kontroly a v aplikaci se rychle projevily různé nedostatky v soukromí a zabezpečení. Zoom nevědomky sdílel uživatelská data s Facebookem a LinkedInem, směroval potenciálně citlivá data přes servery v Číně a neúmyslně vystavil mnoho lidí urážlivému obsahu, a dokonce i webovým predátorům.

V reakci na to se společnost Zoom zavázala tyto problémy vyřešit počátkem tohoto měsíce a toto oznámení se týká několika klíčových otázek.

Zoom stále obsahuje oblasti, které chce řešit – což není překvapivé, protože nikdy nebyl navrženo jako aplikace orientovaná na zákazníka. Jeho rychlá akce při řešení nejdůležitějších prvků zájmu je však povzbudivá a uživatelé Zoomu jsou díky těmto aktualizacím rozhodně mnohem bezpečnější a lépe chráněni.

Změny jsou k dispozici ve verzi 5.0 aplikace Zoom, zatímco šifrování AES bude povoleno v celém systému 30. května.

Related posts

Leave a Comment