Facebook kupuje za 5,7 miliardy dolarů podíl v indickém poskytovateli internetového připojení Jio

facebook social media

Po nedávných zprávách, že se Facebook snažil získat podíl v indickém poskytovateli internetu Jio, sociální síť nyní potvrdila, že koupila většinový podíl v podniku vlastněném Reliance za obrovských 5,7 miliard dolarů.

Jak vysvětluje Facebook:

“Dnes oznamujeme investici 5,7 miliardy dolarů, neboli INR 43 574 crore, do Jio Platforms Limited, která je součástí Reliance Industries Limited, čímž se Facebook stává jeho největším minoritním akcionářem. Tato investice podtrhuje náš závazek vůči Indii a naše nadšení pro dramatickou transformaci, kterou Jio v zemi urychlil.“

Jio, které bylo spuštěno před třemi lety, se rychle stalo jedním z předních poskytovatelů internetu v Indii s přibližně 388 miliony zákazníků v regionu. Zapojení Facebooku poskytne společnosti Jio celou řadu nových zdrojů, zatímco akvizice poskytne Facebooku novou cestu na indický trh, na kterém se snaží získat oporu již mnoho let, s různou úrovní úspěchu.

Nejvýznamnější pro Facebook bude připojení k WhatsApp, nejpoužívanější aplikaci pro zasílání zpráv v zemi.

Jak poznamenává Facebook:

„V průběhu let Facebook investoval v Indii, aby spojil lidi a pomohl podnikům je založit a růst. WhatsApp je v indickém životě natolik zakořeněný, že se stal běžně používaným slovesem v mnoha indických jazycích a dialektech. Facebook sdružuje přátele a rodiny, ale navíc je to jeden z největších předpokladů růstu pro malé podniky v zemi. Instagram se v posledních letech v Indii dramaticky rozrostl jako místo, kde lidé sledují své zájmy a vášně.“

Facebook bude doufat, že využije svou nově objevenou přítomnost na místním trhu, aby podpořil více obchodních aktivit prostřednictvím WhatsApp a Facebook, který bude zahrnovat širší rozšíření indických eCommerce platforem, jako je Meesho, které Facebook také získal v loňském roce.

Indie a její 1,4 miliardy občanů jsou dalším klíčovým bojištěm pro giganty. Facebook i Google se snaží získat oporu na indickém trhu s cílem rozšířit svou základnu publika, poskytnout nové obchodní nástroje a vybudovat partnerství, která usnadní rozšíření jejich příslušných říší.

Rozvíjející se region je na vrcholu další fáze technologického osvojení. Indie je nyní po Číně druhým největším trhem s chytrými telefony na světě, zatímco se očekává, že do roku 2022 počet uživatelů internetu v Indii dosáhne vrcholu 850 milionů. Pro srovnání se očekává, že USA dosáhnou přibližně 300 milionů uživatelů internetu ve stejné fázi.

Related posts

Leave a Comment