3 důvody proč sociální média nefungují pro váš business

social media marketing

„Sociální média nefungují …“

Kdybych měl dolar, pokaždé, když jsem to zaslechl v kavárně nebo restauraci, měl bych na svém bankovním účtu minimálně 100 dolarů navíc. Jednou jsme seděli s majitelem firmy, který nám řekl, že sociální média nestojí za tu námahu – když jsme se podívali na jeho účty, zjistili jsme že, nahrané obrázky nebyly v dobré kvalitě, posty byly nekonzistentní a o hashtagu asi nikdy ani neslyšel. O několik měsíců později byl jeho podnik pryč. A pak, pak jsme seděli v restauraci, pro kterou naše agentura spravuje sociální sítě a byli svědky toho, jak si lidi objednávali pomocí fotek z instagramu, které jsme zveřejnili.

Jaký je tedy rozdíl mezi lidmi v prvním scénáři a mým klientem? Z velké části je to jednoduché – existují určité základní chyby, které podnikatelé a firmy opakovaně dělají v marketingu sociálních médií a následně tak omezují jejich schopnost růstu angažovaného publika. Zde jsou některé z nejčastějších chybných kroků, které vidím:

1. Neznáte své publikum

To je zásadní, protože když ho neznáte, automaticky se snažíte oslovit všechny. To samozřejmě znamená, že zbytečně křičíte do prázdnoty a doufáte, že vás někdo uslyší. Pokud se vám nedaří navázat spojení s lidmi, nespoléhejte na to, že jim budete moci něco prodat. Pochopení toho, kdo je vaše cílová skupina – co chtějí, co potřebují, kam se hodíte atd. – je rozhodující pro maximalizaci výkonu marketingu na sociálních médiích.

2. Konzistence a stabilita

V tomto novém světě algoritmů sociálních médií – a opravdu, po celou dobu – je konzistence klíčem k růstu vašeho publika. Neznamená to to, že musíte zveřejňovat příspěvky každý den. Být konzistentní znamená přijít s plánem, který vám vyhovuje – a co je nejdůležitější, držet se ho. I když nemáte pocit, že dosahujete okamžitých výsledků, zveřejňování příspěvků pravidelně dává vašemu publiku důvod, proč se stále vracet na vaše stránky.

Klíčem k maximalizaci vaší sociální přítomnosti je silné zasílání zpráv a obsah, který je v souladu s tím, co vaše publikum potřebuje vidět. Pravidelně zveřejňujte příspěvky, informujte publikum a postupem času získáte větší důvěru a důvěryhodnost.

3. Nebudujte si pouze „sledující“, ale komunitu

Uvědomte si, že dny pouhého hromadění stoupenců, jsou stejně jako sběratelské kartičky dávnou minulostí. Bez toho, aniž byste se zaměřili na to, jakou komunitu budujete, nic nezískáte. Je hezké mít na stránce 20,000 uživatelů, ale stojí za prd, když jen 200 z nich jsou reální zákazníci. V takovou chvíli to totiž znamená, že vaše analýza dat je k ničemu a vůbec nevíte, co vaše komunita chce.

Zvýšení povědomí o značce vyžaduje čas, ale lidi, kteří se opravu zajímají o vaše příspěvky jsou to, co potřebujete na rozdíl od velkých čísel sledujících, kteří jsou nic neříkající hodnotou.

Rozdíl mezi lidmi, kteří říkají, že sociální média nefungují, a těmi, kteří získávají klienty, realizují tržby a soustavně rozšiřují své publikum je jednoduchý. Mají proces, který funguje. Přišli na to, co jejich publikum chce vidět, dodávají to pravidelně a neustále pozorují svou komunitu a to, jak se mění.

Related posts

Leave a Comment