Vydělejte si s IGTV aneb placené reklamy pro Instagram

IGTV

IGTV (Instagram TV) doteď nebyla nijak extra populární záležitost, ale to by se mohlo již brzy změnit. Tvůrci obsahu totiž dodnes neměli na Instagramu možnost výdělku, a tudíž na něj jako na platformu doslova kašlali. Nejnovější informace zveřejněné Jane Manchun Wong, reverse engineering expertem totiž poukazují na to, že je v testování nová funkce placených krátkých reklam pro videa na IGTV.

A možnost přímého výdělku z IGTV by mohla být dostatečně velkou motivací pro top tvůrce obsahu, aby zabrousili i do těchto vod a nezískávali tak výdělek jen z YouTube a Facebooku. Tedy za předpokladu, že budou splňovat všechny podmínky. Služba totiž bude stejně jako u předchozích platforem hlavně pro „partnery“ Instagramu, kterými se budete moct stát po dosažení například 10,000 followerů a podobně.

Otázkou je taky, jak bude Instagram rozdělovat odměnu z reklam. Pokud chce opravdu přilákat nejlepší tvůrce video obsahu, neměl by jít se stejnými hodnotami jako Facebook nebo YouTube – 55 ku 45, ale nabídnout třeba 60% pro tvůrce a 40% pro platformu. To by bylo opravdu zajímavé. Oněch pár procent na vás samozřejmě nemusí působit nijak významně a Instagram by se bez nich v klidu obešel (se svým výdělkem 20 billionů dolarů za rok 2019 se není čemu divit), ale tvůrci obsahu by to viděli úplně jinak. Pokud chce Instagram a jeho mateřská společnost Facebook opravdu uspět s IGTV, musí prostě nabídnout něco, co nikdo jiný a to i přesto, že Adam Mosseri, ředitel Instagramu, tvrdí, že IGTV je na vzestupu.

Related posts

Leave a Comment