6 nástrojů k analýze Twitter marketingu a obsahu

Twitter nástroje

Analyzujete svůj Twitter marketing a obsah? Pokud ne, proč ne? Díky tomu můžete mnohem lépe porozumět publiku a obsahu a vylepšit své marketingové kampaně pro Twitter. Se správnými nástroji pro analýzu Twitteru budete vědět, kde a jak můžete zlepšit svou marketingovou strategii.

V tomto příspěvku vám představíme několik skvělých nástrojů, které můžete použít k analýze vašeho Twitter účtu. Některé z nich představují celkové analytické nástroje, zatímco jiné se specializují na konkrétní oblasti. Které nástroje vám budou ku prospěchu, nejvíce závisí na typu kampaní Twitter, které chcete spustit – možná budete potřebovat pouze jednu nebo možná kombinaci několika nástrojů. Pojďme se podívat jaké funkce tyto nástroje nabízí.

1. Twitter Analytics

Twitter nativní nástroj pro analýzu je skvělý způsob, jak začít, pokud jste začátečník a nejste připraveni platit za prémiový nástroj. Můžete jej použít k určení publika svého Twitteru, abyste zjistili, jaký druh obsahu chce vidět. Zadejte do panelu pro analýzu kliknutím na profilový obrázek a výběrem nabídky Analytics z nabídky. Přejděte na kartu Publikum a podívejte se na informace o vašem publiku, jako je jejich zaměstnání, pohlaví, zájmy a příjem domácnosti. Chcete-li vidět zemi, region a jazyk, přejděte na kartu Demografie a podívejte se na kartu Životní styl, pokud chcete znát jejich celkové zájmy.

2. Followerwonk

Followerwonk je nástroj, který vám může poskytnout pokročilejší údaje o vás a vaší konkurenci (publikum podobné těm, které chcete také přilákat.) Můžete zjistit počet následovníků účtu, stav, nejčastěji používané slova v bio sekci, časy, kdy byli jejich následovníci aktivní, a přesné umístění následovníků. Data mohou být dále využita k vytváření osobních a empatických map, které vytvářejí obraz o vašem ideálním spotřebiteli a druhu obsahu, který chtějí.

3. Google Analytics

S nástrojem Google Analytics můžete zjistit zapojení a CTR (Click-through rate) v minulých tweetech. To vám umožní zkontrolovat stávající obsah a zjistit, co přináší nejvíce interakcí, což vám pomůže zjistit, která témata nebo typ obsahu budou hlavními na vašem webu. Přejděte do hlavního panelu služby Google Analytics, klikněte na položku Akvizice, Sociální sítě a Odkazy na síť. V seznamu odkazujících sociálních sítí klikněte na Twitter, abyste viděli webové stránky, které publikum Twitter navštěvuje nejvíce. Pokud jde o nejčastěji sdílený obsah, použijte údaje z nástroje pro sdílení.

4. Keyhole

Obsah by neměl být publikován náhodně, ale při optimálním čase pro zveřejnění. Keyhole vám ho pomůže najít, kromě standardních metrik růstu účtu a možností sledování tweetů v reálném čase. K dispozici je třídenní zkušební verze k vyzkoušení programu, stejně jako bezplatné nástroje pro analýzu Twitteru, které můžete používat bez registrace. Mezi bezplatné nástroje patří live trackery pro adresy URL, klíčová slova, účty a hashtagy. Pokud chcete sledovat svou kampaň v reálném čase, nezapomeňte se podívat na Keyhole.

5. Simply Measured

Víte, že vaše tweety přispívají k vašemu marketingovému obrazu? Simply Measured je nástroj, který nabízí sledované výsledky, které vám pomohou vytvořit lepší marketingovou kampaň. Například vám může poskytnout srovnávací zprávu konkurence, která vám poskytne přehled o strategiích, které jí fungují. Můžete také získat podrobnosti o vašich tweetech a způsobech, jakými vedou ke konverzi na webu. Simply Measured je nástroj sociální analýzy, který integruje všechny platformy sociálních médií, takže můžete spojit všechny vaše platformy pro marketingové kampaně v sociálních médiích.

6. Smarp

Nástroj Smarp vám pomůže provést “employee advocacy program”, který vám pomůže shromažďovat další údaje o typu obsahu, po kterém vaše cílové publikum touží. Když zaměstnanci sdílí stejný obsah, získáte užitečný a různorodý datový soubor. Smarp umožňuje manažerům zveřejňovat obsah, který mají členové týmu sdílet. Na druhou stranu analytika Smarp pomáhá sledovat výkon jednotlivých akcí zaměstnanců a výkon jednotlivých příspěvků na Twitteru (stejně jako na jiných sociálních sítích).

Tyto nástroje patří mezi ty nejdůležitější, které budete potřebovat pro analýzu vašeho Twitter marketingu a obsahu. A kde začít? Pro začátek ve službě Twitter Analytics. Nezapomeňte se nejprve podívat na bezplatné nástroje a zkušební verze dříve, než zaplatíte za prémiové.

Zdroj: strong-social.com

Related posts

Leave a Comment