Clubhouse přidal podporu pro 13 dalších jazyků

Clubhouse India

Clubhouse podniká další kroky, aby maximalizoval svou přitažlivost pro publikum tím, že přidává podporu pro více místních jazyků, otevírá dveře pro širší podskupinu uživatelů a rozšiřuje možnosti použití v rámci aplikace.

Jak vysvětlil Clubhouse:

„Začínáme na Androidu s okamžitě spuštěnými třinácti novými jazyky – včetně francouzštiny, němčiny, hindštiny, indonéštiny, italštiny, japonštiny, kannadštiny, korejštiny, malajálamštiny, portugalštiny (brazilské), španělštiny, tamilštiny a telugštiny. Brzy přidáme podporu pro iOS a další jazyky, aby lidé z Bombaje a Paříže až po Sao Pãulo a Jakartu mohli zažít Clubhouse způsobem, který jim připadá o něco přirozenější.“

Nové jazykové možnosti poskytnou více příležitostí pro mezinárodní expanzi Clubhouse, která neustále postupuje, přičemž aplikace postupem času přidává více uživatelů ve více regionech.

Twitter Spaces možná ubraly ze svého lesku, ale Clubhouse stále roste a buduje si své publikum – pomaleji, než tomu bylo na začátku roku, ale přesto postupuje.

A i když v některých regionech nemusí přitahovat pozornost jako kdysi, v jiných se uchytila, přičemž Indie je nyní jejím klíčovým trhem pro stahování a zdvojnásobuje celkový počet stažení aplikace v USA, podle nejnovějších údajů z App Annie.

Podle statistik App Annie má nyní Clubhouse celosvětově až 32,7 milionu stažení, přičemž Indie vede s 10,3 miliony. Aplikace byla stažena 5 milionkrát v USA a 2 milionykrát v Japonsku, což představuje tři největší trhy platformy.

To je důležité, protože i když se může zdát, že Clubhouse již prohrál s většími hráči v USA, stále získává na síle, přičemž snadnost komunikace usnadňuje výměna zvuku, která pomáhá zejména indickým uživatelům připojit se.

Audio připojení představuje rozšířené příležitosti na indickém trhu, protože zatímco hindština je nejběžnějším jazykem v zemi, v celém regionu se mluví více než 120 dalšími jazyky, včetně bengálštiny, tamilštiny, maráthštiny a telugštiny. A zatímco mnoho Indů umí mluvit a rozumět těmto variacím a dialektům, méně jich dokáže číst a psát, což dělá ze zvuku pro mnoho indických uživatelů mocný spojovací nástroj.

Živé vysílání také nabízí více příležitostí k diskusi o tématech bez vládní cenzury – i když indičtí regulační úředníci by v této věci samozřejmě mohli v určité fázi podniknout kroky, což by pak mohlo omezit růst Clubhouse. Aplikace bude pracovat na tom, aby se vyhnula zákazu podobnému TikTok.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment