Google aktualizuje vyhledávání recenzí produktů pro lepší zvýraznění podrobnějších informací

Google search reviews

Google oznámil aktualizaci svého algoritmu hodnocení ve vztahu k recenzím produktů ve snaze zdůraznit podrobnější a informativní přehledy ve výsledcích vyhledávání.

Jak vysvětluje Google:

„Víme, že lidé oceňují recenze produktů, které sdílejí hloubkový průzkum, spíše než obsah, který jednoduše shrnuje spoustu produktů. Proto sdílíme vylepšení našich systémů hodnocení, které nazýváme aktualizace recenzí produktů, které je navrženo lépe odměňovat takový obsah.“

Aktualizace se zaměří na zajištění většího umístění SERP do recenzí produktů, které zahrnují „důkladnou analýzu a původní výzkum“, kterou napsali odborníci nebo nadšenci, kteří toto téma dobře znají.

To by mohlo změnit způsob, jak značky podněcují k recenzím, s cílem zlepšit hodnocení založené na tomto novém, podrobnějším přístupu k hodnocení.

Abychom tomu pomohl, Google také poskytl konkrétní rady o tom, co přesně cílí s touto aktualizací a říká, že se bude více zaměřovat na obsah recenzí, který:

  • Vyjadřuje odborné znalosti o produktech
  • Ukazuje, jaký je produkt fyzicky nebo jak je používán, s jedinečným obsahem nad rámec toho, co poskytuje výrobce
  • Poskytuje kvantitativní měření o tom, jak se produkt měří v různých kategoriích výkonu
  • Zahrnuje srovnatelné produkty, které je třeba zvážit, nebo vysvětluje, které produkty by mohly být pro určité účely nebo okolnosti nejlepší
  • Diskutuje o výhodách a nevýhodách konkrétního produktu na základě výzkumu
  • Popisuje, jak se produkt vyvinul z předchozích modelů nebo verzí, aby poskytl vylepšení
  • Určuje klíčové rozhodovací faktory pro kategorii produktu a výkon produktu v těchto oblastech

Jak bylo poznamenáno, mohlo by to značně zatěžovat značky, aby hledaly profesionálnější recenze publikací, na rozdíl od spoléhání se na komentáře předložené uživateli na Amazonu nebo podobných platformách.

Ve skutečnosti to může být to, co se Google snaží odfiltrovat – za poslední rok existovalo několik příkladů lidí, kteří používali recenze jako prostředek k potrestání podniků, s nimiž nesouhlasí, nebo v jiných nelegitimních formách.

Například TikTok loni v Indii masivně spadl. Google nakonec musel odstranit miliony falešných recenzí.

V Číně studenti, kteří se účastnili online výuky, zjistili, že by mohli získat zakázanou aplikaci z obchodu Google Play, pokud by získala dostatek negativních hlasů. Tyto znalosti využili k hromadnému hlasování o aplikaci domácích úkolů DingTalk ve snaze vyhnout se další školní práci.

Zvýšené využívání elektronického obchodování také přeneslo na Google větší zodpovědnost za odhalení podrobnějších výsledků kontroly produktů, aby byly splněny požadavky uživatelů.

Ať tak či onak, je to další úvaha pro váš SEO proces.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment