Nový výzkum poskytuje další informace o potenciálním dopadu přicházející aktualizace IDFA společnosti Apple

Apple IDFA update

S plánovanou aktualizací IDFA společnosti Apple, která má být spuštěna každým dnem, se odvětví digitálního marketingu připravuje na to nejhorší. Na základě výzvy, které se zobrazí ve všech aplikacích pro iOS, se očekává, že mnoho uživatelů úplně vypne sledování dat, což omezuje publikum možnosti cílení.

Odstranění údajů o sledování v aplikaci ovlivní věci, jako je opětovné cílení na základě nákupní aktivity a atribuce konverzí na základě vystavení reklamy. To přimělo mnoho kupců médií, aby při přípravě změnili své přístupy, a mohlo by to snížit celkovou účinnost a míru odezvy na digitální reklamní kampaně.

Dopady budou samozřejmě relativní ke skutečnému využití – čím více uživatelů se rozhodne zastavit aplikace ve sledování jejich aktivity, tím méně dat bude k dispozici, a my v této fázi netušíme, kolik lidí tak skutečně učiní.

Jak bylo uvedeno, očekává se, že se mnoho lidí skutečně rozhodne odhlásit, zejména s ohledem na širší problémy se sledováním dat.

Nyní se však můžeme podívat na skutečné využití, které můžeme očekávat. Apps Flyer provedl průzkum mezi více než 300 aplikacemi. Za poslední tři týdny sledoval reakce uživatelů na více než 13,2 milionu výzev IDFA. Na základě toho data ukazují, že 41% lidí se skutečně rozhodlo povolit sledování, což je mnohem vyšší číslo než odvětví předpokládalo.

Apple IDFA research

Jak je vidět, čísla se liší podle kategorie aplikace, ale celkový průměr lidí, kteří se rozhodli povolit sledování, je 41%.

To by mohlo znamenat, že cílení reklam nebude ovlivněno tolik, jak se předpovídá. To by byla dobrá zpráva pro odvětví digitálního marketingu celkově – i když stojí za zmínku, že se jedná o omezenou studii, která nemusí zcela vypovídat o celkových dopadech, jakmile bude výzva úplně spuštěna.

Kromě toho Apps Flyer poskytuje některá doporučení pro značky, které chtějí negovat dopady změny, včetně vytvoření vlastních výzev před výstrahou, aby lépe vysvětlily, jak jsou data uživatelů využívána.

„Důrazně doporučujeme obchodníkům, aby používali „pre-ATT výzvu“, která v podstatě upozadí dialog Apple ATT vaší vlastní nativní výzvou. Tato nativní výzva je zcela vaše, takže si můžete přizpůsobit design, načasování a zasílání zpráv tak, aby co nejlépe vyhovovaly vaší aplikaci – a nakonec ukázat uživatelům hodnotu přihlášení.“

To je přístup, který nyní používá Facebook, s dalšími informacemi o tom, proč by uživatelé měli ve svých aplikacích povolit sledování dat.

Ve skutečnosti je pravděpodobně důležitější, aby větší aplikace, jako je Facebook, aktualizovaly své přístupy, protože odtud bude pocházet většina cenných dat odezvy, ale pro vývojáře aplikací stojí za zmínku tento tip a zvážení toho, jak byste mohli negovat potenciální reakce.

Změna bude stále významná, stále způsobí narušení procesů sledování dat. Ale možná to nebude tak špatné, jak se očekávalo.

Čísla zde uvedená rozhodně poskytují důvod k naději.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment