GoogleBot bude brzy procházet přes HTTP/2

HTTP2

Zatímco protokol HTTP / 2 by měl vyústit ve vylepšení efektivity, není zde žádná výhoda pro ranking.

Google oznámil, že brzy začne procházet některé weby přes HTTP/2. HTTP/2 je další generací protokolu HTTP, protokolu, který internet primárně používá k přenosu dat. Vyžaduje méně otevřených připojení, a proto může být na vašem serveru efektivnější při procházení vašich webových stránek.

Google uvedl, že tato změna procházení přes HTTP/2 váš web nezvýhodňuje.

Co je HTTP/2? HTTP/2 je hlavní revizí síťového protokolu HTTP používaného sítí WWW. Byl odvozen z dřívějšího experimentálního protokolu SPDY, původně vyvinutého společností Google. HTTP/2 byl vyvinut pracovní skupinou HTTP Internet Engineering Task Force.

Ilya Grigorik ze společnosti Google napsal: „Díky protokolu HTTP/2 budou naše aplikace rychlejší, jednodušší a robustnější – vzácná kombinace – tím, že nám umožní vrátit zpět mnoho řešení HTTP/1.1 dříve provedených v rámci našich aplikací a řešit tyto obavy v rámci stejné přenosové vrstvy. Ještě lépe, otevírá také řadu zcela nových příležitostí k optimalizaci našich aplikací a zlepšení výkonu. “

Je to efektivnější. HTTP/2 (nebo zkráceně h2) je jednoduše efektivnější, a proto Google podniká tyto kroky. Google uvedl: „Očekáváme, že tato změna zefektivní procházení, pokud jde o využití zdrojů serveru. Díky h2 může Googlebot otevřít jediné připojení TCP k serveru a efektivně přes něj přenášet více souborů, místo toho, aby vyžadoval více připojení. Čím méně otevřených připojení, tím méně prostředků musí server a Googlebot využít za procházení. “

Google uvedl, že tento proces začne „malým počtem webů“ v listopadu 2020 a poté pomalu zvýší podporu pro další a další weby. Toto bude zpočátku pouze pro „weby, které mohou těžit z původně podporovaných funkcí, jako je požadavek multiplexování,“ uvedl Google.

Co když můj web nepodporuje protokol HTTP/2? To je v pořádku, řekl Google. “Pokud váš server stále komunikuje pouze protokolem HTTP/1.1, je to také v pořádku,” napsal Google. Google uvedl, že neexistuje „žádná výslovná nevýhoda procházení přes tento protokol; procházení zůstane stejné, co do kvality i kvantity. “

Žádná výhoda hodnocení. HTTP/2 nemá žádnou výhodu v hodnocení. Pokud Google prochází pomocí protokolu HTTP/1.1 nebo HTTP/2, nemá to žádnou přímou výhodu v hodnocení, uvedl Google.

Jaké jsou výhody. Účinnost procházení, jak jsme zmínili výše, jsou výhody. Google uvedl, že se jedná o tři hlavní výhody:

  • Multiplexování a souběžnost: Méně otevřených připojení TCP znamená méně vynaložených prostředků.
  • Komprese záhlaví: Drasticky snížené velikosti záhlaví HTTP ušetří zdroje.
  • Push serveru: Tato funkce ještě není povolena; je stále ve fázi hodnocení. Pro vykreslení to může být přínosné, ale v tuto chvíli nemáme k tomu nic konkrétního.

Neexistuje způsob, jak se přihlásit, je to automatické a nemůžete donutit Google, aby vás procházel přes HTTP/2. Ale zatím se můžete odhlásit, řekl Google. Chcete-li se odhlásit, požádejte server, aby odpověděl stavovým kódem HTTP 421, když se Googlebot pokusí procházet váš web přes h2. Pokud to v tuto chvíli není možné, můžete poslat zprávu týmu Googlebot, řekl Google.

Google uvedl, že vám při přepnutí na procházení HTTP/2 může zobrazit zprávu v Google Search Console. Google napsal „když se web stane způsobilým pro procházení přes h2, obdrží vlastníci tohoto webu registrovaného ve službě Search Console zprávu, že část provozu procházení může být do budoucna přes h2.“ Google také řekl: „Můžete také zkontrolovat protokoly serveru“.

Proč nás to zajímá? U větších webů může být při hostování rozpočtů užitečné zefektivnit procházení. Je také důležité vědět, jak se GoogleBot postupem času přizpůsobuje a vylepšuje.

Zdroj: searchengineland.com

Related posts

Leave a Comment