Rakuten Viber slaví 10. narozeniny

Chatbot Payments

Populární komunikační platforma se u příležitosti svých narozenin posouvá z čistě komunikační platformy ke konceptu komplexních služeb a uvádí službu Chatbot Payments. Uživatelé tak mohou využívat platformu Viber k nakupování produktů a služeb a platit s pomocí Google Pay nebo jiných mobilních platebních služeb.

Tento krok je zásadní pro další rozšíření služby Viber za oblast posílání zpráv a směrem ke kompletní platformě, která bude uživatelům zajišťovat všechny jejich potřeby v bezpečném prostředí. Služba bude jako první uvedena na Ukrajině a další země budu následovat v průběhu roku 2021.

Společně s nárůstem obliby komunikačních platforem a sociálních médií se také mění potřeby jejich uživatelů, kteří chtějí stále více, než pouhou možnost posílat zprávy, emotikony, gify nebo telefonovat přes video hovory. A proč by měli kromě různých komunikačních aplikací používat ještě dalších 20 různých aplikací pro platby, doručování jídla a další služby? Už v roce 2017 vyjádřilo 64 % mileniálů zájem o P2P převody v rámci komunikačních aplikací. A toto číslo od té doby dále roste, hlavně pod vlivem globální pandemie, která zvyšuje naše potřeby dělat vše online. Viber na tuto potřebu reaguje rozšířením svých služeb do oblasti finančních služeb s možností bezpečných digitálních plateb.

Viber Chatbot Payments umožní uživatelům nakupovat výrobky a služby přímo a bezpečně od poskytovatelů, přes jejich autorizované chatboty. Pokud to umožňuje banka uživatele, stačí přidat si debetní nebo kreditní kartu do své peněženky na chytrém telefonu a uživatel tak má možnost využívat službu v jakémkoliv chatbotu postaveném v rámci Viber nativní chatbot aplikace (API). Prodejci se jednoduše připojí k poskytovateli plateb, který tento druh plateb podporuje, vytvoří si chatbota na Viberu a umožní v jeho rámci platby. Viber platební chatbot platforma je:

  • Časově úsporná: Služba Chatbot Payments umožňuje platit za nákupy přímo z aplikace
  • Komplexní: Uživatelé ji mohou využívat k platbě za služby, které již využívají (platby účtů za energie, dopravu, kurýrní služby, apod.)
  • Bezpečná: Veškeré soukromé informace jsou šifrované a nejsou přístupné Viberu ani žádné jiné třetí straně.
  • Výhodná pro podnikání: Služba Chatbot Payments je snadným způsobem pro jakoukoliv malou, střední nebo velkou společnost, jak být ve spojení se svými klienty a přijímat platby.
  • Nastavitelná: Rychlý způsob, jak prodávat v jakékoliv zemi, kde jsou k dispozici služby mobilní peněženky.

Viber spolupracuje s renomovanými vývojáři chatbotů a poskytovateli platebních služeb, aby službu během měsíce zprovoznil. Po Ukrajině přijdou počátkem příštího roku na řadu další země.

“Jsme rádi, že můžeme Viber opět posunout dál a udělat z něj komplexní platformu, které záleží na potřebách uživatelů a ne inzerentů. Bezpečnost a soukromí jsou pro nás stěžejní a to jak při přenosu informací, tak při platbách a dalších digitálních službách. Uživatelům tak přinášíme přístup k bezpečné alternativě, jak řešit platby,” řekl Djamel Agaoua, CEO Rakuten Viber.

Related posts

Leave a Comment