Hashtagy – kde, kolik a proč

hashtag

Používání hashtagů se liší na každé sociální síti. Někde méně znamená více (Facebook) a jinde je tomu přesně naopak (Instagram).

Přinášíme vám několik tipů, jak hashtagy používat, pro dosažení co nejlepších výsledků.

Hashtagy na Facebooku

Použití hashtagů na Facebooku může zvýšit sledovanost vašich příspěvků, ale musíte je používat správným způsobem.

Tipy pro použití hashtagů na Facebooku:

 • Nepoužívejte hashtagů příliš mnoho – Ať nevypadáte jako spammer. Místo toho použijte 1-2 hashtagy. Používáte-li na Facebooku více než dva hashtagy, průzkum naznačuje, že dosah vašeho příspěvku bude nižší.
 • Svůj příspěvek na Facebooku publikujte jako veřejný (a ujistěte se, že vás ostatní mohou sledovat). Jinak uvidí vaše příspěvky s hashtagy pouze přátelé a následovníci. Když zveřejníte na Facebooku příspěvek jako veřejný, umožníte komukoli, aby příspěvek viděl, pokud vyhledá hashtag, který jste do příspěvku zahrnuli.

Hashtagy na Twitteru

Tweety s hashtagy mají tendenci výrazně větší angažovanosti uživatelů, než tweety bez hashtagů. Existují pravidla používání hashtagů na Twitteru, včetně toho, jak používat hashtagy v Twitter reklamách.

Tipy pro použití hashtagů na Twitteru:

 • Tweety s 1-2 hashtagy mají v průměru o 21% více angažovanosti – Klíčovým tipem je, nepřehnat to. Pouze pár hashtagů ve vašem tweetu by mělo stačit.
 • Tweety s hashtagy generují více retweetů – Ale tweety, které výslovně vyzývají následovníky k “retweet” (ne “RT” – musíte to napsat celé), získávají retweetů ještě více.
 • Buďte opatrní při používání hashtagů v reklamách na Twitteru – Průzkumy ukazují, že pravděpodobně získáte více kliknutí na reklamu, pokud hashtag nepoužíváte.
 • Pro maximální účinek udělejte průzkum trendů – Twitonomy je skvělý analytický nástroj pro trendy hashtagů.

Hashtagy na Instagramu

Pokud se zdá, že ideální na všech platformách sociálních médií jsou 1-2 hashtagy, není tomu tak u Instagramu. To je pravděpodobně důvod, proč tolik příspěvků na Instagramu má hashtagů zdánlivě nekonečné množství.

Tipy pro použití hashtagů na Instagramu:

 • Vždy používejte hashtagy – V průměru získáte o 12,6% větší angažovanost, takže se vyplatí příslušné tagy používat.
 • Více hashtagů je na Instagramu v pořádku – Reporty ukazují, že příspěvky s 11 hashtagy generují v průměru nejvyšší míru angažovanosti
 • Horní limit je 30 hashtagů na příspěvek – Pravděpodobně je nemusíte používat všechny (viz předchozí bod), ale můžete jich přidávat do svých příspěvků mnohem více než jinde.

Hashtagy na Google+

Hashtagy na Google+ se liší od hashtagů na jiných platformách. Stále vám pomohou oslovit více lidí než příspěvky, které tagy nezahrnují, ale to je vše, zde podobnost končí.

Co byste měli o použití hashtagů na Google+ vědět:

 • Hashtagy mají na Google+ větší vliv než na jiných platformách. Pokud chcete získat více pozornosti na Google+, jsou hashtagy klíčové.
 • Hashtagy na Google+ mohou být výhodné pro SEO – Pokud hledáte hashtag na Googlu, může se zobrazit na bočním panelu, který zobrazuje příspěvky Google+ související s vaším vyhledáváním.
 • Optimální číslo se liší – Neexistuje mnoho průzkumů o používání hashtagů na Google+, takže je třeba použít obecné pokyny pro hashtagy, tedy 1-3.

Hashtagy na LinkedInu

LinkedIn nepodporoval hashtagy vždy, ale nyní jsou zpět. Můžete je použít v podstatě stejným způsobem, jako byste je použili kdekoliv jinde.

Lidé mohou hledat pomocí hashtagů na LinkedIn stejným způsobem, jako na jiných platformách, a LinkedIn používá hashtagy k monitorování toho, co je důležité pro uživatele, aby jim mohl ukázat relevantnější obsah.

Takto byste měli na LinkedIn používat hashtagy:

 • Přidejte hashtagy do profilu vaší firmy – To vám může zvýšit viditelnost na webu.
 • Používejte hashtagy v LinkedIn článcích – Pokud na LinkedIn píšete delší článek, přidejte do těla svého článku nějaké relevantní hashtagy, které pomohou LinkedInu kategorizovat váš obsah a ukázat ho zainteresovaným uživatelům.
 • Žádné optimální číslo – Protože hashtagy jsou na LinkedInu novější funkcí (nebo přinejmenším vracející se), neexistuje mnoho průzkumů o tom, kolik hashtagů se používá, takže je nejlepší držet se pravidla 1-2 . To by mělo získat větší pozornost, aniž byste vypadali jako spammer.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment