Meta odkládá plán úplného šifrování zpráv do roku 2023

encryption privacy

Vzhledem k tomu, že společnost Meta pokračuje v prosazování svého plánu úplné integrace zpráv – navzdory tomu, že různé vlády a skupiny pro bezpečnost dětí tuto iniciativu nedoporučují – společnost nyní hovoří o odkladu ve svém pokroku v šifrování, což by mohlo otevřít dveře k další diskusi o potenciálních negativních dopadech.

V roce 2019 Facebook oznámil svůj plán sloučit funkce pro zasílání zpráv Messenger, Instagram a WhatsApp, které by pak uživatelům poskytly univerzální schránku se všemi vašimi vlákny zpráv z každé aplikace přístupné na obou platformách. To by zjednodušilo vzájemné propojení a zároveň otevřelo dveře k většímu počtu příležitostí pro značky, aby se spojily s uživateli v nástroji pro zasílání zpráv podle jejich výběru.

Odborníci na bezpečnost dětí však spustili poplach a několik měsíců po prvním oznámení Facebooku zástupci vlád Spojeného království, USA a Austrálie zaslali generálnímu řediteli Facebooku Marku Zuckerbergovi otevřený dopis, v němž požadovali, aby společnost opustila svůj plán integrace, což by také nutně znamenalo, zahrnout rozšíření end-to-end šifrování pro všechny možnosti zasílání zpráv Facebooku – nyní Meta.

Vzhledem k tomu, že zprávy WhatsApp jsou ve výchozím nastavení šifrovány, jediný způsob, jak integrovat ostatní platformy, je přivést je na stejnou úroveň zabezpečení. Což je na jednu stranu pozitivum, protože to poskytuje více soukromí pro zasílání zpráv, ale na druhou stranu by to také mohlo dále chránit kriminální činnost, protože nikdo, ani samotná Meta, není schopen sledovat šifrované diskuze. To v podstatě znamená, že jako vedlejší efekt by došlo k masivnímu rozšíření šifrované komunikační sítě společnosti.

Jak bylo uvedeno, Meta pokračovala v neustálém pokroku v této iniciativě navzdory odporu, ale nyní ve svém stanovisku pro The Telegraph ve Spojeném království globální šéfka bezpečnosti Meta Antigone Davisová uvedla, že společnost nyní svůj pokrok poněkud zpomaluje, a jak řekla: „abychom zajistili, že to máme správně.“

Jak vysvětlila Davisová:

„Ve společnosti Meta víme, že lidé očekávají, že budeme používat nejbezpečnější dostupnou technologii, a proto jsou všechny osobní zprávy, které posíláte na WhatsApp, již šifrovány end-to-end a pracujeme na tom, aby byla výchozí v celém zbytku našich aplikací. Zatímco to děláme, probíhá neustálá debata o tom, jak mohou technologické společnosti pokračovat v boji proti zneužívání a podporovat životně důležitou práci donucovacích orgánů, pokud nemáme přístup k vašim zprávám. Věříme, že lidé by si neměli vybírat mezi soukromím a bezpečností, a proto do našich plánů začleňujeme přísná bezpečnostní opatření a spolupracujeme s odborníky na soukromí a bezpečnost, občanskou společností a vládami, abychom zajistili, že to uděláme správně.“

Davisová říká, že Meta používá „třístupňový přístup“ k řešení těchto problémů a maximalizaci soukromí. Tato strategie zahrnuje využití proaktivní detekční technologie k vyhledávání podezřelých vzorců aktivity v zasílání zpráv, poskytování více možností pro uživatele k filtrování požadavků DM a povzbuzování uživatelů, aby hlásili aktivitu.

Davis říká, že implementací těchto opatření bude Meta schopna splnit požadavky donucovacích orgánů, aniž by musela dělat kompromisy v oblasti soukromí uživatelů.

„Jakmile zavedeme šifrování typu end-to-end, budeme používat kombinaci nešifrovaných dat napříč našimi aplikacemi, informace o účtech a zprávy od uživatelů, abychom je udrželi v bezpečí a zároveň napomáhali úsilí o veřejnou bezpečnost. Tento druh práce nám již umožňuje podávat důležitá hlášení z WhatsApp orgánům pro bezpečnost dětí.“

Bude to ale vyžadovat další vývoj, který zpomalí pokrok. Společnost Meta původně uvedla, že plánuje zavést úplný integrační proces do roku 2022, ale nyní Davisová tento časový rámec posunula.

„Dáváme si na čas, abychom to udělali správně, a neplánujeme dokončit globální zavádění end-to-end šifrování ve výchozím nastavení ve všech našich službách pro zasílání zpráv dříve než někdy v roce 2023. Jako společnost, která spojuje miliardy lidí na světě a vybudovala špičkovou technologii, jsme odhodláni chránit soukromou komunikaci lidí a udržovat lidi online v bezpečí.“

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment