TikTok dominuje ve zprávě o výkonu aplikace App Annie za rok 2021

App Annie Social Apps by Spend 2021

App Annie zveřejnila svůj každoroční přehled nejvýkonnějších aplikací podle počtu stažení a příjmů, což opět podtrhuje dominanci TikToku a vliv, který má v širším prostoru sociálních médií.

Jak vysvětlila aplikace Annie: „Vliv TikToku na data z roku 2021 je zřejmý. Umístila se na 2. místě v grafu útraty za přelomové aplikace (tento graf řadí aplikace, které zaznamenaly největší změnu ve výdajích za posledních 12 měsíců), a také vynesl CapCut na první místo v žebříčku stahování. Proč? Protože CapCut je editační nástroj pro TikTok, který byl celosvětově uveden na trh v dubnu 2020.“

Ale nejsou to jen vlastní aplikace TikTok, které zdůrazňují jeho vliv, s replikami TikToku, jako jsou indické MX TakaTak a Moj, také získávají trakci, jako náhrady za TikTok, který je v regionu zakázán.

Tento širší dopad je důvodem, proč se nyní každá sociální aplikace snaží přidat funkce a prvky podobné TikToku, protože širší posun není založen pouze na vlastním vzestupu TikToku, ale na obvyklých trendech a chování, které inspiruje a které uživatelé nyní aktivně využívají.

Znamená to, že všechny aplikace budou nakonec vypadat jako TikTok? Ano, pravděpodobně ano, protože Twitter spouští nový experiment se svým Explore, který jej převádí na displej typu TikTok, a Instagram nyní také testuje nový vertikální formát pro Stories.

Piny na Pinterestu jsou stále více podobné TikToku, Spotlight Snapchatu již využívá celoobrazovkové uživatelské rozhraní s možností přejetí prstem. Dá se s jistotou říci, že trendy používání ukazují, že všechno jde ve stylu TikToku, alespoň do té doby, než převezme vládu teoretická metaverse a všichni se zapojíme do zcela pohlcujících virtuálních prostředí.

Pokud jde o celkové výdaje na aplikace, podle údajů App Annie zaznamenal TikTok také největší meziroční skok.

To je dobrým znamením pro rozšířené ambice aplikace v oblasti elektronického obchodu a zpeněžení, což pomůže nastartovat ekonomiku tvůrců, což bude klíčovým prvkem pro rozšíření aplikace nad miliardu uživatelů.

Krátké video nemůže využívat reklamy in-stream, takže platformy musí najít alternativní způsoby zpeněžení, a pro TikTok to bude do značné míry záviset na jeho schopnosti usnadňovat e-commerce a obchodní nabídky pro tvůrce.

Pokud může zajistit, že tvůrci dostanou zaplaceno, budou nadále zveřejňovat v aplikaci a budovat své publikum – ale pokud jiné platformy nabízejí lepší nabídky sdílení příjmů, můžete se vsadit, že časem migrují.

Uvedená data naznačují, že TikTok je v silné pozici, aby mohl dále růst a usnadňovat obchodní příležitosti pro více tvůrců.

Nic z toho samozřejmě není překvapivé, protože téměř každá zpráva posílila rostoucí sílu TikToku, a jak bylo uvedeno, každá sociální aplikace nyní pracuje na negaci rozšíření TikToku, pokud je to možné. Ale je to další připomínka vlivu a pozice platformy, díky které se může stát největší sociální platformou v posledních fázích média, jak ho známe, než přejdeme do další fáze digitálního připojení.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment