OSO: Opravdu správná otázka

recenze knihy OSO

MotivPKnížku od autora Johna G. Millera přečtete jedním dechem a věřte nám, že se k ní budete často vracet. Recenze na různé typy knih o osobním vzdělávání, zaměřeným jak na jednotlivce, tak pro firmy, zde budeme pravidelně zveřejňovat každý měsíc.

OSO!Dnes jsem si vybral knihu pod názvem OSO, které se ve světě prodalo více než milión výtisků. Knihu napsal americký autor John G. Miller. Překvapila mne v ní kritika lidského přístupu v obecné rovině, kterou bych u Američana nečekal. Mám spíše pocit, že je to typicky česká záležitost, ale je vidět, že se velmi mýlím. V této knize, která mne zaujala tím, že na 123 stranách si projdete smyslem otázek a odpovědí, které znamenají to, jak k různým životním situacím přistupujete v osobním i ve firemním prostředí. Je to opravdu krátké čtení, ale ten její obsah je zrovna dnes velmi důležitý pro všechny z nás, kteří jsme nespokojeni s aktuálním stavem všeho, co se děje kolem nás. Kniha upozorňuje na přístup k daným otázkám a úhel pohledu na ně. Právě úhel pohledu a přístup k dané situaci ukáže, co z dané situace chcete čerpat a jak k tomu vlastně přistupujete. Také si lžete často do kapsy? Odpovědi na otázky typu:

  • Proč nekomunikuji lépe?
  • Kdy dostanu přidáno?
  • Kdy už mne někdo vyškolí?
  • Proč se musí všechno měnit?

… a dalších x podobných otázek vám přinese tato kniha. V podstatě, pokud by si tuto knihu přečetli všichni lidé na světě a začali by se ptát a jednat podle ní, žili bychom v ráji. Takže by vám vlastně stačilo přečíst si pouze tuhle knihu a už žádnou další byste číst nemuseli. Pokud mi nevěříte, tak si ji přečtěte?

>Koupit si jí můžete ve vydavatelství MotivPress<


Related posts

Leave a Comment