Služba Spotify bude spuštěna v Jižní Koreji v prvním pololetí roku 2021

Spotify picture

Společnost Spotify oznámila, že v prvním pololetí roku 2021 spustí své služby v Jižní Koreji. Nejoblíbenější světová předplacená služba pro přehrávání audia nabídne korejským zákazníkům přístup k více než 60 milionům zvukových nahrávek a více než 4 miliardám seznamů hraných skladeb (playlistů). Spuštění služby Spotify v zemi umožní korejským umělcům oslovit nejen své místní fanoušky, ale také 320 milionů předplatitelů služby Spotify na celém světě. Navíc tato služba nabídne posluchačům v Koreji přístup k umělcům a hudbě z celého světa.

Jako jeden z nejrychleji rostoucích hlavních hudebních trhů na světě a jako šestý největší hudební trh na světě je pro společnost Spotify Jižní Korea zásadně důležitá při naplňování jejího poslání, nabídnout milionům kreativních umělců příležitost svými díly oslovit miliardy fanoušků na celém světě. Firma Spotify chce přispět k dalšímu růstu hudebního trhu v Koreji a vytvořit takový ekosystém, který bude prospěšný pro umělce, značky, distributory i fanoušky.

Od roku 2014, kdy služba Spotify poprvé na své platformě zveřejnila seznam hraných skladeb ve stylu K-Pop, dosáhla celková doba jejich přehrávání 180 miliard minut a uživatelé si je na platformě Spotify uložili do více než 120 milionů seznamů hraných skladeb. Za posledních šest let se počet poslechů žánru K-Pop zvýšil o více než 2 000 %. Dnes na Spotify v rámci žánru K-Pop najdeme i další druhy korejské hudby, včetně, mimo jiné K-pop, Hip Hop, Indie, OST, R&B a dalších a také seznam hraných skladeb “RADAR Korea”, který nabízí aktuální hudební díla korejské K-muziky v rámci programu na podporu začínajících umělců. Platforma Spotify funguje ve více než 64 zemích světa, včetně Ruska, Indie, Brazílie a Spojených arabských emirátů.

Related posts

Leave a Comment