Snapchat testuje nový design kvůli zjednodušení orientace v aplikaci

snapchat

Snapchat testuje nový redesign, který by rozšířil aplikaci ze tří na pět definitivně oddělených sekcí a přidal černý navigační panel podél spodní části obrazovky.

Jak uvádí Casey Newton v The Interface a jak můžete vidět na obrázcích výše, nový navigační panel bude odkazovat na pět sekcí. První je Snap Map, která je v současné době přístupná přejetím prstem směrem dolů na obrazovce kamery, ačkoli to není nikde v aplikaci jasně uvedeno.

Druhou částí je chatová sekce, ve které můžete konverzovat s přáteli. Třetí je hlavní kamera, na kterou aplikace najede při spuštění a čtvrtá je v podstatě aktuální sekce Snap Discover. Ta se aktuálně přejmenovala na Community a bude obsahovat veškerý obsah vašich spojení, lidí které sledujete, osobních doporučení a dalších. Pátá část se jmenuje „discover“ a objeví se v ní původní programování Snapu, které za poslední rok zaznamenalo výrazný nárůst diváků.

V současné době jsou první, druhá, čtvrtá a pátá sekce komprimovány do jedné záložky, ale nový formát jim poskytne dostatek prostoru, a především usnadní orientaci v aplikaci nováčkům.

Snapchatu samozřejmě nikdy nešlo o zjednodušení designu, vzhledem k tomu, že aktuální design je vlastně ve skutečnosti samotnou funkcí Snapchatu, ale nyní potřebují více uživatelů, a tak bylo třeba jednat. Snapchat sice získal během 4. čtvrtletí 2019 více než 8 milionů aktivních uživatelů na neuvěřitelných 218 milionů DAU, ale aby aplikace maximalizovala svůj výnosový potenciál a odůvodnila rychle rostoucí náklady na ukládání dat, musí si toto tempo růstu zachovat.

Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout je samozřejmě zlepšení způsobu ovládání aplikace a nalákání nových uživatelů na jednodušší design. Poslední aktualizace designu údajně vedla k masovému opouštění aplikace, tak uvidíme jak se jim to podaří teď.

Related posts

Leave a Comment