WhatsApp dosáhl na 2 miliardy aktivních uživatelů

WhatsApp 2 miliardy

Generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg považuje soukromou komunikaci za budoucnost sociálních sítí, přičemž klíčovou roli hraje zasílání zpráv – a WhatsApp je největší platformou pro zasílání zpráv kterou Facebook vlastní.

A tento týden byl význam WhatsApp znovu zdůrazněn, když aplikace dosáhla nového milníku 2 miliard aktivních uživatelů za měsíc.

„Jsme nadšeni, že můžeme sdílet to, že od dnes WhatsApp slouží více než dvěma miliardám uživatelů po celém světě. Matky a otcové mohou oslovit své blízké bez ohledu na to, kde zrovna jsou. Bratři a sestry spolu mohou sdílet důležité okamžiky. Spolupracovníci mohou spolupracovat a firmy mohou růst naprosto bez problémů díky lepšímu spojení s jejich zákazníky. Soukromé rozhovory, které byli kdysi možné pouze tváří tvář, mohou nyní probíhat na velké vzdálenosti prostřednictvím okamžitých chatů a videohovorů. Existuje mnoho významných a zvláštních okamžiků, které se denně odehrávají na WhatsApp a my jsme pokorní a poctěni, že jsme dosáhli tohoto milníku.“

Jak můžete vidět ve výše uvedené mapě – messenger je běžně používán spíše na západním trhu, zatímco WhatsApp je nyní používán ve většině světa. WhatsApp oslovil v roce 2018 1,5 miliardy uživatelů, takže dosažení 2 miliard trvalo dva roky, ale jak již bylo řečeno, teprve nyní nabírá největší tempo v regionech jako je Indie. S tím souvisí i lepší zabezpečení aplikace a všech jejich procesů, které se Facebook obdivuhodně rozhodl nenacpat reklamami.

„Silné šifrování je v moderním světě nezbytností. Nebudeme dělat žádné kompromisy v oblasti bezpečnosti dat a neohrozíme tak data našich uživatelů. Pro ještě větší ochranu spolupracujeme s předními bezpečnostními experty, používáme špičkové technologie, abychom zabránili zneužití dat a poskytujeme i způsoby, jak nahlásit problémy, tak abyste nepřišli o své soukromí.”

Ve všech aplikacích Facebooku se aktuálně pohybuje zhruba 2.26 miliard lidí – téměř 30% celé populace světa. Když si k tomu uvědomíte, že kolem 26% lidí je mladších 15 let a 40% světové populace nemá přístup k internetu, zjistíte, že tato čísla jsou doslova ohromující.

Related posts

Leave a Comment