Google zveřejňuje nové poznatky o rostoucích trendech spotřeby v Google Ads

Google Ads trends

Vzhledem k tomu, že pandemie způsobila různé významné posuny v chování při online nakupování, může být pro obchodníky obtížné držet krok se změnami ve své specializaci a podle toho optimalizovat své kampaně.

Proto Google přidává do Google Ads nové objevující se trendy ve vývoji založené na aktivitě vyhledávání Google, které upozorní marketingové pracovníky na relevantní změny v nakupování a vyhledávání v jejich sektoru a umožní jim aktualizovat jejich reklamní strategii v souladu s poptávkou.

Jak můžete vidět, nové grafy trendů zvýrazní rostoucí zájmy ve vyhledávání ve vašem oboru, spolu s dalšími podrobnostmi konkrétnějších prvků, které vám mohou pomoci vydělat na nejnovějších příležitostech.

Různí inzerenti zaznamenali úspěch v počátečním beta testu nových statistik, který přiměl Google k prosazení širšího spuštění nástroje.

Na základě toho Google doporučuje obchodníkům:

  • Projděte si doporučení klíčových slov, rozpočtu a strategie nabídek a optimalizujte svůj účet pro nové trendy
  • Pomocí volné shody a inteligentních nabídek můžete oslovit správné zákazníky za správnou hodnotu
  • Použijte Plánovač klíčových slov pro návrhy klíčových slov podle nových trendů ve vašem účtu
  • Plánujte inventář, propagační akce a vstupní stránky na základě trendového zájmu o vyhledávání

Kromě toho Google také přidává nový proces, který marketingovým pracovníkům umožní automaticky aplikovat optimalizační doporučení na jejich kampaně na základě nových trendů a chování.

Google ads automation

Jak zde vidíte, nový proces umožní obchodníkům vybrat si z řady automatizovaných optimalizací, které Google poté použije na vaše kampaně.

„To znamená, že pokaždé, když naše algoritmy zjistí příležitost ke zlepšení kampaně, mohou značky tato doporučení implementovat okamžitě, což jim umožní být rychlí a užiteční pro své zákazníky a ušetřit čas.“

To, jak efektivní to bude, bude skutečně záviset na experimentování a bude se lišit podle kampaně, ale systémy Google se neustále zlepšují a dokážou identifikovat řadu klíčových prvků, které by mohly poskytnout nové příležitosti.

Pravděpodobně stojí za to přinejmenším to otestovat, zatímco nové poznatky poskytnou nové potenciální příležitosti pro vaše marketingové úsilí, což vám může pomoci proniknout do zcela nových podmnožin publika.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment