Meta začne označovat obrázky vytvořené umělou inteligencí od jiných firem

AI umělá inteligence označování

Americká internetová společnost Meta Platforms začne v příštích měsících odhalovat a označovat obrázky vytvořené umělou inteligencí (AI) jiných společností. Pomoct ji má v tom soubor neviditelných značek zabudovaných do souborů, uvedl v příspěvku na blogu prezident firmy pro globální záležitosti Nick Clegg.

Meta bude značky používat na obsah, který bude zveřejněný na jejích sítích Facebook, Instagram a Threads. Chce tak upozornit uživatele, že obrázky, které v mnoha případech připomínají skutečné fotografie, jsou ve skutečnosti digitální výtvory.

Firma už teď označuje veškerý obsah vytvořený pomocí jejích vlastních nástrojů AI. Po spuštění nového systému tak bude Meta stejně označovat i obrázky vytvořené službami firem zaměřených na umělou inteligenci, jako je OpenAI, Microsoft, Adobe, Midjourney, Shutterstock a Google, dodal Clegg.

Clegg agentuře Reuters řekl, že si je jist, že firmy v tuto chvíli dokážou spolehlivě označit obrázky generované umělou inteligencí. Nástroje pro označování audio a video obsahu jsou ale podle něj složitější a stále se vyvíjejí. Mezitím společnost Meta začne vyžadovat, aby lidé označovali svůj vlastní pozměněný audio a video obsah. Pokud tak neučiní, bude firma uplatňovat sankce, které Clegg ale neupřesnil.

Clegg také uvedl, že v současnosti neexistuje žádný použitelný mechanismus pro označování psaného textu generovaného nástroji AI, jako je ChatGPT. „Tato loď už odplula,“ prohlásil Clegg.

Mluvčí společnosti Meta zatím odmítl sdělit, zda bude firma označovat obsah vytvořený umělou inteligencí také v její službě šifrovaných zpráv WhatsApp.

TZ/ČTK

Obrázek: Pixabay

Related posts

Leave a Comment