Snapchat má nyní až 800 milionů aktivních uživatelů měsíčně

Snapchat DAU 2023

Po nepříliš dobré zprávě o výdělcích za 4. čtvrtletí, která způsobila propad akcií společnosti, Snap odhalil některé dobré zprávy, jako je počet aktivních uživatelů měsíčně, kterých je nyní až 800 milionů, což je nárůst ze 750 milionů MAU, které oznámil v roce února loňského roku.

Snapchat uvedl:

„Jsme nadšeni, že můžeme sdílet, že Snapchat překonal 800 milionů aktivních uživatelů měsíčně! Od začátku byl Snapchat postaven jako alternativa k sociálním médiím pro naši komunitu, aby mohla komunikovat s přáteli a rodinou, vyjádřit se a společně se bavit. V průběhu let jsme upřednostňovali to, co je pro naši komunitu správné, a zůstali jsme věrni našim hodnotám. Nadále jsme se zaměřovali na pomoc Snapchatters podporovat spojení s přáteli a rodinou, spíše než na budování masových sítí lidí, které sotva znají. A ukázalo se, že tato spojení dělají lidi šťastnějšími – Snapchatteři uvádějí vyšší spokojenost s kvalitou přátelství a vztahů s rodinou než uživatelé, kteří neSnapchatteři nemají, a více než 90 % Snapchatterů tvrdí, že se při používání naší služby cítí pohodlně, šťastně a ve spojení.“

Snap nyní tuto linii „léku na sociální média“ prosazuje v nové reklamní kampani, ve které se snaží odlišit od ostatních sociálních aplikací. A díky širším trendům online sdílení, které se více opírají o soukromé zprávy, je Snap zdánlivě v dobré pozici, aby využil nových příležitostí, i když jeho skutečný růst nebyl tak přínosný, jak by Snap doufal.

Protože zatímco Snapchat přidal 50 milionů dalších uživatelů za 12 měsíců, téměř veškerý tento růst pochází z oblastí mimo hlavní příjmové trhy, v Severní Americe a EU.

Jak můžete vidět z denního grafu aktivních uživatelů Snapu, Snap přidal velmi málo nových uživatelů v Severní Americe a Evropě, ale přidal mnohem více uživatelů do grafu „Zbytek světa“, což bylo primárně způsobeno růstem Indie.

Snap říká, že upřednostňuje růst v druhém segmentu, aby rozšířil své budoucí příležitosti. Problém je však v tom, že rozvíjející se trhy, jako je Indie, generují společnosti mnohem menší příjmy, a to kvůli menšímu počtu inzerentů a nižším celkovým výdajům v aplikaci.

Takže i když díky tomu vypadají grafy růstu společnosti Snap lépe, společnost Snap ve své včerejší výzvě příjmů vysvětlila, že nyní přesune své zaměření na Evropu a Severní Ameriku.

„I když vidíme významný dlouhodobý potenciál pro růst komunity ve zbytku světa, přesouváme více našeho zaměření na růst komunity v našich vyspělejších geografických oblastech, jako je Severní Amerika a Evropa. Za posledních několik let jsme dosáhli významného růstu DAU tím, že jsme se zaměřili na výkon Androidu na velkých rozvíjejících se trzích, včetně Indie. Budeme pokračovat v budování naší dynamiky v regionu APAC a zároveň budeme zvyšovat naše investice do zlepšování zkušeností s produkty pro naši komunitu v Severní Americe a Evropě.“

Takže i když je to pozitivní oznámení, že Snap přidává další uživatele, sám Snap připouští, že růst publika je trochu zavádějící, pokud jde o jeho celkový obchodní úspěch.

A skutečně, celková čísla, jako je tato, jsou pouze indikátory příležitostí. Je na podniku, aby je využil a převedl to do širšího úspěchu. U jednotlivých značek je růst publika důležitý v tom, že může naznačovat, že váš cílový trh je v aplikaci aktivní, ale to závisí na vaší vlastní analýze a průzkumu a pochopení toho, kde přesně by mělo být vaše konkrétní marketingové zaměření.

V zásadě je to, že Snap přidá 50 milionů dalších uživatelů za rok, pozitivní, pokud jde o širší trendy, ale ne tolik ve vztahu k okamžitému přínosu. A vzhledem k měnícímu se zaměření společnosti Snap by se tento růst mohl v příštím roce zpomalit, protože se snaží maximalizovat svůj příjmový potenciál.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment