IPO ohodnotilo Reddit na zhruba 6,4 miliardy dolarů

IPO Reddit

Americká společnost Reddit, která provozuje stejnojmennou sociální síť, stanovila emisní cenu svých akcií na 34 dolarů za kus. To celý podnik ohodnocuje na zhruba 6,4 miliardy dolarů (téměř 148 miliard Kč). Firma a její akcionáři v rámci primární veřejné nabídky (IPO) prodali 22 milionů akcií, což jim vyneslo 748 milionů dolarů (přes 17 miliard Kč), napsala agentura Reuters. S akciemi firmy se bude obchodovat na newyorské burze.

Společnost Reddit emisní cenu akcií stanovila na horní hranici svého cílového rozpětí, které činilo 31 až 34 dolarů za kus. Primární nabídka Redditu je letos prvním významným vstupem na burzu mezi podniky z technologického sektoru. Podle analytiků by mohla být také důležitým testem pro další firmy, které o uvedení svých akcií na burzu uvažují.

Sociální síť Reddit funguje jako diskusní fórum a platforma pro nahrávaní obsahu včetně fotografií, videí či textu. Uživatelům pak umožňuje připojit se k on-line skupinám podle jejich zájmů. Reddit založili v červnu 2005 jeho generální ředitel Steve Huffman, podnikatel Alexis Ohanian a internetový aktivista Aaron Swartz, který už zemřel.

Reddit má v současnosti zhruba 540 milionů unikátních návštěvníků měsíčně z více než dvou set zemí světa. Facebook má přes 3,07 miliardy uživatelů měsíčně, Instagram a WhatsApp kolem dvou miliard a TikTok přes 1,5 miliardy.

Společnost Reddit je zatím ztrátová, což připisuje mimo jiné investicím do svého rozvoje. V loňském roce vykázala tržby 804 milionů dolarů, což je meziroční nárůst více než 20 procent. Téměř všechny příjmy tvořila reklama. Ztrátu firma snížila na 91 milionů dolarů ze 159 milionů v předchozím roce.

TZ/ČTK

Related posts

Leave a Comment